Zgłoś uwagę

Śniadanie literackie z Piotrem Załuskim!

W niedzielę 12 lutego gościem Śniadania literackiego we wrocławskim klubie PROZA (Przejście Garncarskie 2) będzie Piotr Załuski - dziennikarz i autor książek U siebie...Mój liryczny PRL oraz Zamęt. Opowieść o czasach i życiu Mickiewicza.

Śniadanie literackie to cotygodniowa propozycja Wrocławskiego Domu Literatury. Obywa się zawsze w niedzielę od 11:00 do 13:00 i jest świetną okazją, by spędzić spokojne niedzielne przedpołudnie w gronie przyjaciół lub rodziny przy pysznym posiłku. Stół jest obficie zastawiony różnymi potrawami inspirowanymi literaturą. Tylko tutaj dowiesz się jak smakuje: „poranek w Nawłoci”, „półmisek Sędziego, „nie zawsze musi być kawior”, „kuszenie Wiktora”, „malinowy chruśniak”, „deser Bilbo Bagginsa”, „jajecznica kryminalna", „naleśniki Mamusi Muminka", czy „tajemniczy ogród". Obowiązuje zasada: "jesz ile chcesz". Wśród dań znajdziemy zarówno ciepłe, jak i zimne przekąski, wybór ciast, zimne napoje, kawę i herbatę . Zadbano także o to, by na stole znalazły się także propozycje dla osób na diecie bezglutenowej, czy wegetariańskiej.

Każdego tygodnia na uczestników śniadania czeka także dodatkowa atrakcja związana z literaturą.  Często jest to spotkanie z pisarzem, ale proponowane są także inne formy kontaktu z książką tj. warsztaty dla dzieci,  etiudy aktorskie, quizy z nagrodami.
W tym tygodniu Śniadanie literackie możemy zjeść w towarzystwie dziennikarza i pisarza Piotra Załuskiego, który nawiązując do swojej książki U siebie...Mój liryczny PRL przytoczy niejedną anegdotę i wspomnienie o codzienności PRL-u. Był to czas, który dane było Autorowi przeżyć ciekawie i intensywnie, czasami dramatycznie i boleśnie, a niekiedy grzesznie i barwnie. Będzie czego posłuchać!

Śniadanie Literackie rozpoczyna się o 11:00 i trwa do 13:00. Warto zarezerwować sobie wcześniej miejsca (w tym celu należy wysłać maila na adres:wdl@domliteratury.wroc.pl i podać ilość osób oraz godzinę przyjścia).
Do śniadania - jeśli tylko są wolne miejsca - można dołączyć także bez wcześniejszej rezerwacji.
Tematy kolejnych Śniadań literackich w lutym to:
19 lutego - Śniadanie literackie z Nadią Szagdaj
26 lutego - Śniadanie literackie na LUZ-ie, czyli radiowa audycja na żywo.

Ceny:

  • Dorośli: 25 zł (bufet, napoje, kawa + ciasto wliczone w cenę).
  • Studenci: 20 zł
  • Dzieci powyżej 3 lat: 15 zł (bufet, napoje, desery wliczone w cenę).
  • Dzieci do 3 lat - bezpłatnie
  • Dla posiadaczy Wrocławskiej Karty Rodzina Plus - 50 % rabatu

Śniadanie literackie: niedziela 12 lutego, 11.00:13:00.
Klub PROZA (Przejście Garncarskie 2, II piętro).
Rezerwacja miejsc: wdl@domliteratury.wroc.pl

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Śniadanie_literackie_w_Klubie_PROZA sniadanie_1920-2

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail