Zgłoś uwagę

Spektakl muzyczny "Pożegnanie z Bogiem" w Imparcie

Poszukiwanie życiowej prawdy z Leonardem Cohenem i Beatlesami.

Już 20 i 21 lutego na deskach Impartu ponownie wystawiany będzie głośny spektakl nurtu OFF Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Pożegnanie z Bogiem w reżyserii Kamila J. Przybosia to sztuka oparta na słynnym monodramie Letting Go of God Julii Sweeney. Poszukiwaniu życiowej prawdy towarzyszą największe przeboje Leonarda Cohena, Beatlesów czy Simon & Garfunkel. Bilety już w sprzedaży.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FB 

Pożegnanie z Bogiem stawia pytania, na które nie ma łatwych odpowiedzi – to podróż w głąb myśli człowieka usilnie poszukującego Boga, ale jednocześnie pełnego wątpliwości. Spektakl nie jest manifestem, prowokacją czy próbą obrażania uczuć religijnych  – mówi Kamil J. Przyboś, reżyser. To teatralna propozycja dla wszystkich, którzy nie ustają w drodze do poznania prawdy, do zrozumienia obrazu świata bez zbędnych dogmatów – dodaje.

Poszukiwaniom życiowej prawdy towarzyszą śpiewane a capella popularne szlagiery, które w kontekście poszczególnych scen zyskują zupełnie nową i zaskakującą interpretację. Widzowie będą mieli okazję usłyszeć m.in. Hallelujah Leonarda Cohena, The Sound of Silence Simon & Garfunkel, Because The Beatles czy Lacrimosę Zbigniewa Preisnera. Utwory będą wykonywane przez artystów związanych z Teatrem Muzycznym Capitol.

Pożegnanie z Bogiem powstało na podstawie głośnego monodramu Julii Sweeney, amerykańskiej dramatopisarki, popularnej stand-uperki  i aktorki komediowej, która na swoim koncie ma role w takich filmach jak Pulp Fiction czy Stuart Malutki.

Spektakl miał swoją premierę podczas 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej w nurcie OFF. Był również wystawiany w ramach Dolnośląskiej Platformy Teatru podczas Olimpiady Teatralnej w roku Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Bilety w cenie 25/30 złotych zakupić można w kasie Impartu (Mazowiecka 17), na stronie Imaprtu (T U T A J) oraz na platformie www.eventim.pl.

Pożegnanie z Bogiem
20, 21 lutego, godz. 19:00
IMPART, ul. Mazowiecka 17
Bilety: 25/30 zł (do kupienia T U T A J oraz w kasach Impartu)

Informacje ogólne:
Czas trwania: ok. 90 minut bez przerwy
KAMIL J. PRZYBOŚ - reżyseria i adaptacja muzyczna
MARTA BRENDEL - choreografia
MAGDA FLISOWSKA - kostiumy i scenografia
MARCIN SMIATEK - reżyseria świateł

Obsada:
PAULINA GAWROŃSKA - Julia
ALICJA KALINOWSKA – Alter Ego, Dewotka
ADRIAN KĄCA - Ojciec Tom
KLAUDIA KĄCA-JASIC – Matka Julii, Głuptak niebieskonogi
KRZYSZTOF BRZAZGOŃ - Ojciec Julii, Narodowiec
MICHAŁ PIETRZAK – Mnich tybetański, Jehowy
JACEK MARKS - Jehowy, Zakościelny
PAWEŁ PATER – Bóg

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Pożegnanie z Bogiem Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (1) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (2) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (3) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (4) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (5) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (6) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (7) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (8) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (9) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (10) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (11) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (12) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (13) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (14) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (15) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (16) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (17) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (18) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (19) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (20) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (21) Pożegnanie z Bogiem_fot Marek Śnioch (22) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (1) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (2) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (3) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (4) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (5) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (6) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (7) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (8) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (9) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (10) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (11) POZEGNANIE-Z-BOGIEM-37PPA-fot (12)

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail