Zgłoś uwagę

Spektakl taneczny „Bataille i świt nowych dni”

Wybitny spektakl taneczny na inaugurację nowego cyklu w Imparcie. Intrygująca teatralna opowieść, sześcioro tancerzy i przejmujący świat Georges’a Bataille’a, francuskiego pisarza i filozofa – spektakl „Bataille i świt nowych dni”, grany na najważniejszych polskich scenach tanecznych, tej jesieni rozpocznie nowy cykl kulturalny Biura Wrocław 2016. Pierwsze spotkanie w ramach „I’m part of” odbędzie się 18 listopada w Imparcie. Bilety (10-15 zł) już w sprzedaży. wybitny spektakl taneczny na inaugurację nowego cyklu w Imparcie.

 

Podstawą realizacji spektaklu Sławka Krawczyńskiego i Anny Godowskiej były cztery teksty Bataille’a: „Doświadczenie wewnętrzne”, „Łzy erosa”, „Część przeklęta” i „Erotyzm”. Stanowiły one przedmiot wielokierunkowej pracy badawczej, podczas której autorzy zastosowali metodę pracy ze snami i nieświadomością, rozwijaną od 2005 r. w ramach projektu „Taniec śniącego ciała“. Doskonały sposób, w jaki autorom udało się przełożyć język filozofa na taniec, intensywność gry aktorskiej i niezwykle sugestywna choreografia sprawiły, że „Bataille i świt nowych dni” uznany został za jedną z najciekawszych propozycji polskiego tańca współczesnego. Spektakl przebojem zdobył też najważniejsze polskie teatralne sceny i festiwale (Malta Festival, Ciało/Umysł Festiwal, Polska Platforma Tańca).

 

Sam Georges Bataille to jeden z niewielu myślicieli minionego stulecia, który miał odwagę bezkompromisowo i bezwzględnie zapytać o sens i kształt ludzkiego istnienia. Jego rebelianckie idee uderzały w nowożytną kulturę zbudowaną wokół systemu pracy, która – jak twierdził - wyprowadziła człowieka na jałowe terytoria. Filozof rzuca nam wyzwanie, prowadzi do miejsca, gdzie „wszystkie gwałtowne uczucia zlewają się w jedno”. Jego filozofia w niewypowiedziany wprost sposób wskazuje na taniec.

 

Teatr w Imparcie w „offowych” cenach
Tej jesieni „Bataille i świt nowych dni” po raz pierwszy trafi do Wrocławia i zainauguruje cykl „I'm part of” - nowy cykl kulturalnych spotkań w Imparcie - Chcielibyśmy podtrzymywać duże zainteresowanie wrocławian wydarzeniami kulturalnymi w mieście, które wzrosło m.in. dzięki działaniom Europejskiej Stolicy Kultury. Chcemy korzystać z tej energii, pracować z nią, podążając jednocześnie za nowymi potrzebami społeczności – chętniej będącej częścią czegoś więcej niż tylko biernym widzem - zapowiada Marek Gluziński, pomysłodawca i producent programu. Podczas spotkań wrocławska publiczność będzie mogła zobaczyć najlepsze polskie spektakle teatralne, a także wziąć udział w koncertach oraz w wieczorach poetyckich. - Będziemy prezentować najciekawsze niezależne działania z czterech pól aktywności kulturalnej: teatru, muzyki, tańca i performansu oraz stand up’u/slam poetry w formule włączającej publiczność, niwelującej dystans między widzem a artystą, umożliwiającej lokalnym twórcom komunikację z odbiorcą – dodaje Gluziński. Wydarzenia w ramach „I’m part of” dostępne będą w wyjątkowych, „offowych” cenach, które oscylować będą w granicach 20 złotych. Bilety na pierwsze spotkanie z nowego cyklu, spektakl „Bataille i świt nowych dni” (ulgowy – 10 złotych, normalny – 15 złotych), dostępne są w kasie Impartu (ul. Mazowiecka 17), na www.impart.art.pl, www.eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży (Media Markt, Saturn, Empik).

 

Bataille i świt nowych dni – spektakl taneczny
18.11 | 20:00
Impart, ul. Mazowiecka 17
Bilety: 10 PLN (ulgowy) | 15 PLN (normalny)
kasa Impartu (ul. Mazowiecka 17) | impart.art.pl | eventim.pl | Media Markt | Saturn |Empik
Więcej informacji: impart.art.pl

Scenariusz i reżyseria: Sławek Krawczyński | choreografia: Anna Godowska | tancerze: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Natalia Dinges, Paweł Grala, Bartosz Ostrowski, Łukasz Przytarski, Zofia Tomczyk | muzyka, remiksy, live music: Peter Łyczkowski | zdjęcia: Maciej Zakrzewski | projekt graficzny: Michał Łuczak (foto. Aleksandra Osowicz) | realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski | produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk | koprodukcja: Fundacja Ciało/Umysł, 20

Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca / Centrum Kultury w Lublinie
Projekt zrealizowano w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Bataille i świt nowych dni_fot Maciej Zakrzewski (5) Bataille i świt nowych dni_fot Maciej Zakrzewski (6) Bataille i świt nowych dni_fot Maciej Zakrzewski (4) Bataille i świt nowych dni_fot Maciej Zakrzewski (1) (Copy)

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail