Społeczna Akademia Kultury już 2 kwietnia

slajderSAK

Już 2 kwietnia 2014 odbędzie się kolejne spotkanie w nowym sezonie Społecznej Akademii Kultury poświęcone mieszkalnictwu. Przy tej okazji będziemy chcieli zadać fundamentalne pytanie, czy mieszkania powinny funkcjonować jak towar, czy też, jako obywatelom, powinno nam przysługiwać do nich prawo. Będziemy także wspólnie zastanawiać się tak nad formami organizacji prawnej mieszkalnictwa w Polsce, jak i aspektami architektonicznymi. Zapytamy o sprawę mieszkań także w kontekście nowopowstającego osiedla Nowe Żerniki, które jest projektem wpisującym się w program Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

DEBATA

Kolejne spotkanie Społecznej Akademii Kultury Jacka Żakowskiego odbędzie się 2 kwietnia w godzinach 18:00 – 21:00  w  Kinie Nowe Horyzonty.

Debata prowadzona przez Jacka Żakowskiego, której głównym gościem będzie prowadząca Kancelarię Sprawiedliwości Społecznej Agata Nosal-Ikonowicz, będzie nosić tytuł Mieszkanie – prawo, towar, czy…. W debacie udział potwierdzili działacz i animator kultury Hubert Kostkiewicz z Centrum Reanimacji Kultury, oraz kurator Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 ds. Architektury Zbigniew Maćków. Czekamy na potwierdzenie udziału przez panią Jolantę Żurawską, Dyrektorkę Wydziału Lokali Mieszkalnych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

WARSZTAT

Z kolei 3 kwietnia w godzinach 09:00 – 13:30 na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej przy ulicy Bolesława Prusa 53/55 (lokalizacja może ulec zmianie – aktualna informacja dostępna będzie na stronie wroclaw2016.strefakultury.pl oraz profilu facebookowym Akademii) redaktor Żakowski oraz Agata Nosal-Ikonowicz poprowadzą warsztat. Warsztat będzie praktyczną, bardziej operacyjną próbą odpowiedzi na problemy zarysowane w trakcie debaty.

UDZIAŁ

Wstęp na debaty jest bezpłatny, natomiast celem zagwarantowania wstępu debatę w kasach Kina Nowe Horyzonty należy pobrać wejściówkę. Przy tej okazji pragniemy również przypomnieć, że wejściówka zapewnia miejsce w sali pod warunkiem punktualnego przybycia.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, natomiast chęć uczestnictwa należy potwierdzić z wyprzedzeniem przesyłając zgłoszenie na adres e-mail sak@wroclaw2016.pl (wpisując tytuł maila "Zgłoszenie na warsztat 03.04.2014”).

KOLEJNE SPOTKANIA

Jednocześnie już teraz chcemy zaprosić Państwa na kolejne spotkania LETNIEGO SEMESTRU SPOŁECZNEJ AKADEMII KULTURY, które odbędą się w maju oraz czerwcu. Oto ich daty i tematy:

>  7/8. MAJA > „Trzeci sektor – między biznesem a władzą”

>  4/5. CZERWCA > „Partycypacja – od konieczności do możliwości”

Więcej informacji o projekcie:

•    pod adresem SAK: http://wroclaw2016.strefakultury.pl/projekty/lokalne/sak/

•    na profilu FB: facebook.com/akademia2016

•    na kanale YT: youtube.com/akademia2016

Zapraszamy serdecznie i bardzo liczymy na Państwa udział!