Spotkanie Społecznej Akademii Kultury już 12 lutego

1553566_10152136859374675_826451526_o

Już 12 lutego 2014 kolejne spotkanie w nowym sezonie Społecznej Akademii Kultury, tym razem pod tytułem „Miasto 60+”. Przy tej okazji będziemy chcieli zadać pytania o potrzeby i oczekiwania kulturalne osób starszych? Zastanowimy się nad jakością i dostępnością oferty kulturalnej skierowanej do seniorów. Spróbujemy podjąć refleksję nad przyszłością starzejących się społeczeństw, ze szczególnym uwzględnieniem jej kulturalnego i urbanistycznego wymiaru? Zapytamy także o rolę seniorów w projekcie Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016?

DEBATA

Kolejne spotkanie Społecznej Akademii Kultury Jacka Żakowskiego odbędzie się 12 lutego w godzinach 18:00 – 21:00 w Kinie Nowe Horyzonty.

Debata prowadzona przez Jacka Żakowskiego, której głównym gościem będzie adiunkt w Instytucie Gospodarstwa Społecznego SGH oraz badacz w Instytucie Badań Edukacyjnych, dr Paweł Kubicki, będzie nosić tytuł Miasto 60+. W debacie udział potwierdzili także reprezentująca nadodrzańską Radę Seniorów oraz prowadząca blog ‘kot na gałęzi’, pani Irena Brojek, kierownik Wrocławskiego Centrum Seniora, pan Robert Pawliszko oraz pani Dorota Whitten z Infopunktu Łokietka 5, jedna z inicjatorek nadodrzańskiej Rady Seniorów oraz dr Walentyna Wnuk doradca Prezydenta Wrocławia ds Seniorów.

WARSZTAT

Z kolei 13 lutego w godzinach 09:00 – 13:30 we Wrocławskim Centrum Seniora (przy placu Dominikańskim 6) redaktor Żakowski oraz dr Paweł Kubicki poprowadzą warsztat. Warsztat będzie praktyczną, bardziej operacyjną próbą odpowiedzi na problemy zarysowane w trakcie debaty.

UDZIAŁ

Wstęp na debaty jest bezpłatny, natomiast celem zagwarantowania wstępu debatę w kasach Kina Nowe Horyzonty należy pobrać wejściówkę. Przy tej okazji pragniemy również przypomnieć, że wejściówka zapewnia miejsce w sali pod warunkiem punktualnego przybycia.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, natomiast chęć uczestnictwa należy potwierdzić z wyprzedzeniem przesyłając zgłoszenie na adres e-mail sak@wroclaw2016.pl (wpisując tytuł maila "Zgłoszenie na warsztat 13.02.2014”).

KOLEJNE SPOTKANIA

Jednocześnie już teraz chcemy zaprosić Państwa na kolejne spotkania LETNIEGO SEMESTRU SPOŁECZNEJ AKADEMII KULTURY, które odbędą się w lutym, marcu, kwietniu, maju oraz czerwcu. Oto ich daty i tematy:

> 12/13. MARCA > „Radni – zaradni? bezradni?”

>  2/3. KWIETNIA > „Mieszkanie – prawo, towar, czy…”

>  7/8. MAJA > „Trzeci sektor – między biznesem a władzą”

>  4/5. CZERWCA > „Partycypacja – od konieczności do możliwości”

Więcej informacji o projekcie:

•    pod adresem sak.wroclaw2016.strefakultury.pl

•    na profilu FB facebook.com/akademia2016

•    na kanale YT youtube.com/akademia2016

W razie jakichkolwiek pytań bądź sugestii prosimy o email na adres, z którego wysłany został niniejszy e-mail, lub o telefon pod numer 605 760 122 (dr Roland Zarzycki) oraz 600 916 306 (Daria Sudoł).

Zapraszamy serdecznie i bardzo liczymy na Państwa udział!

Zespół SAK

IDEA SPOŁECZNEJ AKADEMII KULTURY

Społeczna Akademia Kultury jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Tworzy ją na obecnym etapie cykl comiesięcznych debat i warsztatów prowadzonych przez Jacka Żakowskiego. Ich centralnym elementem jest dyskusja dotycząca kultury rozumianej szeroko, w jej wzajemnych powiązaniach z innymi sferami życia: ekonomiczną, edukacyjną czy ekologiczną. Jest to nie tylko próba krytycznej dyskusji poświęconej kondycji kulturalnej współczesnych społeczeństw oraz miast, ale także punkt wyjścia dla wypracowania innowacyjnych rozwiązań, które mogłyby okazać się remedium na diagnozowane problemy.

Pierwsza seria debat nosi tytuł Wrocław – lepsze miasto. Poświęcona jest najważniejszym społecznie problemom życia miejskiego, odnoszącym się do nich niestandardowym ideom i możliwościom ich wykorzystania w ramach kompetencji miasta.