Zgłoś uwagę

Startuje Weekend Zamknięcia ESK 2016: przed nami blisko 100 wydarzeń!

Przed nami czterodniowy finał najbardziej kulturalnego roku w historii Wrocławia. Na początek unikatowe koncerty, Festiwal Przyjaźni, czyli  15-lecie zespołu OCN oraz silent concert We Draw A w ramach WROsound. W kolejne dni gorącego weekendu kultura będzie obecna na każdym kroku, ulicami miasta przejdą parady, na placach odbędą się spektakle. Głównym centrum wydarzeń Weekendu Zamknięcia będzie Hala Stulecia, gdzie zobaczymy widowisko „Niebo”, zatańczymy na największym Silent Disco w Europie i weźmiemy udział w wielkim „Słuchowisku” z Małgorzatą Foremniak, Arkadiuszem Jakubikiem i Robertem Więckiewiczem. W międzyczasie wrocławianie i goście będą mogli odwiedzić najciekawsze wystawy ESK w ramach Dni otwartych dla sztuki i skosztować dań z „Wrocławskiej Książki Kucharskiej” w wybranych kawiarniach i restauracjach. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny.

PROGRAM WEEKENDU ZAMKNIĘCIA ESK 2016 

Widowiskowy i gwiazdorski finał w Hali Stulecia
We wrocławskiej Hali Stulecia odbędą się główne wydarzenia programu, z których najważniejszą jest Ceremonia Zamknięcia. Multiwidowisko „Niebo” będzie można zobaczyć aż trzykrotnie (16 i 17 grudnia). Darmowe wejściówki rozeszły się błyskawicznie. Uczestnicy widowiska zobaczą między innymi fantastyczną grę świateł i dźwięku, orkiestrę na żywo, dziesiątki artystów i wrocławskie Duchy. Hala Stulecia będzie również gospodarzem Silent Disco. Pod największym dachem Wrocławia kolektyw N.O.S. (Nogaś. Obszańska. Szydłowska.) poprowadzi cichą dyskotekę na 2 300 par słuchawek (17 grudnia, godz. 22:30). Z kolei w niedzielę (18 grudnia, godz. 16.00), w Hali Stulecia pojawią się gwiazdy kina i teatru, które wezmą udział w „Słuchowisku”. Małgorzata Foremniak, Arkadiusz Jakubik i Robert Więckiewicz, będą czytać utwory Sławomira Mrożka – po raz pierwszy z aktywnym udziałem publiczności, dla której rezerwujemy rolę chóru komentującego tekst oraz rolę twórców efektów dźwiękowych (serdecznie zapraszamy również tych, którzy chcą pozostać wyłącznie słuchaczami).

Muzyczna feta na zakończenie kulturalnego roku
Weekend Zamknięcia obfituje w muzyczne wydarzenia. Jednym z pierwszych będzie Festiwal Przyjaźni (15 grudnia, od godz. 18:00), czyli 15-lecie działalności wrocławskiej grupy OCN (przez lata znanej jako Ocean) z gościnnym udziałem Happysad, Raz Dwa Trzy, Muchy, a także Lecha Janerki. Cichym koncertem We draw A w Barbarze rozpocznie się WROsound. Kolejne wydarzenia festiwalu (16-17 grudnia) odbędą się w Imparcie, zagrają m.in.: Christian Löffler & Mohna, Pink Freud, Legendarny Afrojax oraz MIN t. Jubileuszowo będzie także w Narodowym Forum Muzyki, gdzie 18 grudnia posłuchamy koncertu z okazji 10-lecia Chóru NFM. Z kolei w Teatrze Muzycznym Capitol wystąpi Chór Komentujących Wrocławian (18 grudnia godz. 16:00) ze swoim finałowym koncertem. Muzycznie podsumuje się także cykl warsztatów „Samoróbka” (18 grudnia godz. 18:00 i 20:30) pod okiem Pawła Romańczuka (Małe Instrumenty), a w Operze Wrocławskiej zobaczymy pierwszą premierę sezonu – operę „Trubadur” Giuseppe Verdiego (16-18 grudnia godz. 19:00).

Kultura dostępna dla każdego
Weekend Zamknięcia Programu to także Dni otwarte dla sztuki. Od 16 do 18 grudnia bezpłatnie będzie można zobaczyć wystawy „Photography Never Dies” na dworcu Wrocław Główny, ekspozycję stałą „Wrocław 1945-2016” w Centrum Historii Zajezdnia oraz Lwów 24 czerwca 1937. Miasto, Architektura, Modernizm” w Muzeum Architektury. Z kolei opłata  za wstęp na wystawy „Summer Rental” w Pawilonie Czterech Kopuł czy „Wrocławską Europę” w Muzeum Narodowym będzie symboliczna (1-3 zł). Ponadto 17 grudnia będzie można zajrzeć za kulisy Opery Wrocławskiej. Podczas Weekendu Zamknięcia warto zajrzeć także do wrocławskich kawiarni i restauracji. W ramach akcji ESK od kuchni (15-18 grudnia) wybrane z nich serwować będą wyjątkowe potrawy z wydanej w tym roku Wrocławskiej Książki Kucharskiej. Skosztować będzie można m.in. pasty jajecznej Dziadka Karola, kiesełyci z ziemniakami, pomidorowej z Oporowa, Śląskiego Nieba, i blinów gryczanych. Spragnionych kulturalnej kuchni serdecznie zapraszamy do kawiarni: Etno, Bema Café, Borówka, Nadodrze oraz restauracji: Mama Manoush, Szynkarnia, La Maddalena, Jasna, Mleczarnia, Olszewskiego 128 oraz Machina Organika. Każde danie kosztuje nie więcej niż 20,16 zł!

Cały Wrocław świętuje Weekend Zamknięcia
Wielkie widowiska to tylko część atrakcji. Podczas Weekendu Zamknięcia wrocławskie place i ulice w centrum miasta zamienią się w sceny artystycznych pokazów dla dzieci i dorosłych. Teatry uliczne wystąpią na placu Uniwersyteckim, przed Dworcem Wrocław Główny oraz na placu Gołębim. Od 16 do 18 grudnia w centrum miasta i w okolicach Hali Stulecia działać będzie także dziesięć Infopunktów ESK, które rozgrzeją wrocławian muzyką na żywo. Po informacje, mapki, lunch i kawę zapraszamy codziennie do Barbary (Świdnicka 8c) – serca Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Spotkajmy się w czasie Weekendu Zamknięcia Programu ESK!

Zobacza także:

WEEKEND ZAMKNIĘCIA ESK 2016: DARMOWE WYDARZENIA

WEEKEND ZAMKNIĘCIA ESK 2016: DNI OTWARTE DLA SZTUKI 

WEEKEND ZAMKNIECIA ESK 2016: INFORMACJE PRAKTYCZNE

→ SPIS WYDARZEŃ WEEKENDU ZAMKNIĘCIA (PDF) 

 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Startuje Weekend Zamknięcia ESK 2016

Pliki do pobrania

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail