Zgłoś uwagę

strefy_kontaktu 2016: "Garnitur prezydenta"

A co, jeżeli za każdą władzą stoi ktoś, kto pociąga za sznurki? A co, jeżeli ten ktoś ma kompleks niższości? A co, jeżeli tego kompleksu może się pozbyć tylko dokonując wielkich czynów? A co, jeżeli największym czynem, jaki mu przychodzi do głowy, jest wojna?

Na powyższe pytania stara się odpowiedzieć spektakl "Garnitur prezydenta", którego prapremiera odbędzie się 5 marca we wrocławskim Teatrze Współczesnym.
 

W 2015 r. Malina Prześluga otrzymała za „Garnitur Prezydenta” drugą nagrodę [pierwszej nie przyznano] w Ogólnopolskim Konkursie Dramaturgicznym strefy_kontaktu 2016 rozpisanym przez Wrocławski Teatr Współczesny i Miasto Wrocław.

"Garnitur prezydenta"
W kraju, gdzie absurd siedzi obok każdego pasażera w tramwaju, gdzie symbole tego kraju zostały zdeprecjonowane i umieszone na bluzach z kapturem za 59,90 PLN, gdzie „starzy bogowie” – Mickiewicz, Słowacki, Tuwim – zostali zastąpieni przez nowe media, zafejsbukowani i stwitterowani; w kraju, gdzie opozycją dla prawicy jest prawica, a język degraduje się z każdą nowo wydrukowaną i głośno wypowiedzianą literą… W tym kraju, geopolitycznie najlepiej położonym dla przemarszu wojsk, wciąż żyje człowiek, który chciałby powiedzieć: „w Polskę wierzę”.

reżyseria, choreografia i teksty piosenek: Cezary Iber
scenografia i kostiumy: Michał Araszewicz
muzyka: Maciej Zakrzewski                      
projekcje wideo: Michał Jankowski
operator: Przemysław Brynkiewicz
inspicjentka, suflerka, asystentka reżysera: Katarzyna Krajewit  

obsada:
Orzełek – Zdzisław Kuźniar
Bocianek – Tomasz Orpiński
Adam Mickiewicz – Krzysztof Kuliński
Juliusz Słowacki – Piotr Bondyra / Marcin Łuczak
Bardzo charakterystyczny człowiek – Krzysztof Boczkowski
Anna Kowalska – Ewelina Paszke-Lowitzsch
Pani Słowikowa – Jolanta Solarz
Ptasie Radio – Maria Kania
Ptasie Radio – Dominika Majewska [PWST Wrocław]
Mężczyzna z toi-toi – Krzysztof Zych

Garnitur Prezydenta – Tadeusz Ratuszniak
Prezydent – Piotr Łukaszczyk [gościnnie]
Dziecko – Maciej Dubielowski / Ernest Lisowski

 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Garnitur prezydenta 02_M_Araszewicz_grafika 02_fot_T_Augustyn_Garnitur 03_fot_T_Augustyn_Garnitur 03_M_Araszewicz_grafika 04_fot_T_Augustyn_Garnitur 04_M_Araszewicz_grafika 05_fot_T_Augustyn_Garnitur 05_M_Araszewicz_grafika 06_fot_T_Augustyn_Garnitur 06_M_Araszewicz_grafika 07_M_Araszewicz_grafika 08_M_Araszewicz_grafika plakat_GarniturPrezydenta_A4 01_fot_T_Augustyn_Garnitur 01_M_Araszewicz_grafika

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail