Zgłoś uwagę

Stuk, stuk! Co to sztuka? Książka fotograficzna

Program literacki Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016 konsekwentnie udowadnia, że czytać można wszędzie, a literatura jest wszechobecna – często jest także tworzywem i przenika do innych dziedzin sztuki. Podczas zbliżającej się edycji TIFF Festival przybliżymy związki między książką a fotografią. 

Przez lata działalności TIFF Festival zebrana została pokaźna kolekcja książek fotograficznych, medium łączącego pracę fotografa, typografa oraz wydawcy. Dziś jest to jeden z najpopularniejszych sposobów udostępniania zdjęć, które dzięki tej formie zyskują nowe znaczenia i konteksty.

W trakcie tegorocznej edycji TIFF Festival zostanie Otwarta Czytelnia Książek Fotograficznych, dzięki czemu kolekcja stanie się dostępna dla każdego przechodnia. Będzie można ją oglądać przez cały czas trwania Festiwalu, od 1 do 11 września, w podwórku przy Ruskiej 46, tuż obok Centrum Festiwalowego. Umiejscowiona zostanie w specjalnie dostosowanym kontenerze z otwartą ścianą, z leżakami i stolikami, by goście mogli zapoznać się z niezwykłymi, często unikatowymi książkami fotograficznymi w luźniej atmosferze.

Wydarzenie jest realizowane we współpracy z TIFF Festival w ramach projektu „Stuk, stuk! Co to sztuka? Książka”. Projekt ten polega na wzbogacaniu festiwali dedykowanych innym sztukom o wątki literackie. Ukazujemy dzięki temu związki między książką a innymi dziedzinami sztuki, jak również przypominamy odbiorcom muzyki, filmu czy malarstwa ogromny wpływ literatury na różne obszary kultury.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Czytelnia TIFF

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail