Zgłoś uwagę

Stwórzmy wystawę pt. Przywiezione w ramach TIFF Festival

TIFF Festival oraz BWA Wrocław zapraszają wrocławian do wspólnego tworzenia wyjątkowej wystawy pt. Przywiezione. W przestrzeni galerii Dizajn BWA Wrocław zaprezentowane zostaną fotografie, które przybyły do Wrocławia po 1945 roku wraz z ludźmi na nowo zasiedlającymi to miasto.

Zdjęcia te migrowały wraz ze swoimi właścicielami z różnych powodów i z różnych stron Polski. Trafiły do Wrocławia i pośrednio pokazują historię miasta i jego mieszkańców – historię polityczną, społeczną, kulturową, a także bardzo współczesną. Jednocześnie są to zdjęcia, na których Wrocławia nie ma – takie, które ujawniają to, że wiele osób mieszkających w tym mieście, tworzących jego charakter, ma swoje korzenie gdzie indziej. To wystawa, która pokazuje także, że przesiedlenia, migracje, przeprowadzki – przymusowe, dobrowolne, dramatyczne lub związane z aspiracjami – wiążą się często z zabieraniem ze sobą fotografii wciąż uważanych za jedne z najważniejszych przedmiotów pamiątkowych, budujących relacje rodzinne, dających poczucie tożsamości. W ramach wystawy prezentowane będzie też archiwum fotograficzne Witolda Romera, jak również zdjęcia widzów, którzy będą mogli aktywnie współtworzyć tę ekspozycję.

 

Wszystkich, którzy chcieliby stworzyć a nami wystawę Przywiezione, zapraszamy do przynoszenia swoich zdjęć do galerii Dizajn BWA Wrocław w dniach 7-30.09.2017 (środa-piątek) w godzinach 16:00-20:00 oraz w weekend w godzinach: 12:00-20:00 lub też do kontaktu: biuro@tiff.wroc.pl.

Dołącz do społecznego archiwum fotografii!

7.09 - 29.10.2017 r.
Galeria Dizajn BWA Wrocław
ul. Świdnicka 2-4 | Wrocław

Wystawa odbywa się w ramach 7. edycji TIFF Festival // Zasoby.
www.tiff.wroc.pl | Dofinansowano ze środków miasta Wrocławia.

Główny organizator: TIFF Festival | www.tiff.wroc.pl

Kuratorzy:

Agnieszka Pajączkowska: aga.pajaczkowska@gmail.com
Łukasz Rusznica: lukasz@opt-art.net,

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Przywiezione

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail