Zgłoś uwagę

Sukces II Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci

fot. Józefina Matusiak (21)_slajder

Spektaklami plenerowymi w podwrocławskim Lubiążu zakończył się w niedzielę (28/09) trwający pięć kolorowych dni II Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci. Zobaczyliśmy ponad 30 spektakli scenicznych i plenerowych, bajkowe scenografie, niezwykłe interakcje, a przede wszystkim tysiące uśmiechniętych dzieci! 

Festiwal udowodnił, że żywy kontakt ze sceną, z aktorami i atmosferą teatru jest dla dziecka ogromnie wartościowy, a reakcje małych widzów to najlepszy dowód na to, że spektakle były dla nich niezwykłą przygodą. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zdecydowali się pokazać magię teatru swoim dzieciom, bo “Takie są Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie” – słowa Stanisława Staszica przywołał artysta i performer Paweł Dudziński ze Stowarzyszenia Ale Wiocha, kończąc kilkudniowy Festiwal.

Na pewno powrócimy za rok, by znów bawić najmłodszych i odkrywać przed nimi bogaty świat wyobraźni. Chcemy, by podczas kolejnej edycji Festiwal był jeszcze bardziej międzynarodowy, wielowymiarowy i różnorodny! – planuje Wiktoria Wiktorczyk, główna organizatorka i producentka. 

Ten Festiwal oświetlony jest milionami diamentów – wybuchami śmiechu dzieci. A dzisiejszy spektakl można porównać do koncertu The Rolling Stones! – mówił po spektakularnej, piątkowej premierze “Cyrku” Dyrektor Artystyczny Festiwalu i szef Teatru Klinika Lalek, Wiktor WiktorczykSpektakl ten już niedługo powróci, ale tym razem już w  nowym repertuarze Sceny Impartu.

Lalki i marionety, kukiełki i pacynki, kuglarze i klauni. Instrumenty, zabawki, światełka, kolory, balony, cukierki, muzyka i śmiech! Niczym dobre czary, atmosfera niezwykłości unosiła się bez przerwy nad całym Festiwalem, o czym można przekonać się w poniższej fotorelacji autorstwa Józefiny Matusiak

 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail