Zgłoś uwagę

Sukces „Snu nocy letniej” Michała Znanieckiego

- Nasz spektakl miał podtytuł „Opera Water Concept”. Może dlatego było to tak deszczowe przedstawienie – żartował w niedzielę tuż przed północą w salach Centrum Kultury Zamek Michał Znaniecki - reżyser i scenarzysta multimedialnego, premierowego widowiska „Królowa wróżek: Sen nocy letniej”. Mimo deszczowej aury, ponad 500 widzów niemal w komplecie dotrwało do finału i nagrodziło kilkudziesięciu twórców i uczestników „Snu…” kilkuminutową owacją.

Akcja dwuipółgodzinnego spektaklu przygotowanego w ramach projektu „Głosu wykluczonych” (jeden z punktów programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016), rozgrywała się w leśnickim zamku, amfiteatrze na podzamczu oraz na stawie i na polanach leśnickiego parku. W opartym przede wszystkim na adaptacji dramatu Szekspira oraz barokowej muzyce Henrego Purcella (w nowych aranżacjach baskijskiego akordeonisty Jona Paula Laki) widowisku wzięło udział kilkudziesięciu wykonawców: zarówno profesjonalnych aktorów, śpiewaków i muzyków, jak i zaproszonych do udziału przez Fundację Jutroopera podopiecznych Miejskiego Centrum Usług Socjalnych, wychowanków Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania oraz mniejszości narodowych (m.in. zespół ukrainsko-łemkowski, Amatorski Teatr Żydów Bolskich, Grecki Pyram).

 

Główne role powierzono znakomitym śpiewakom i aktorom (Hipolita – Małgorzata Bogdańska, Tezeusz – Marek Koterski, Tytania – Ewa Biegas, Wróżka – Karina Skrzeszewska, Oberon – Sebastian Marszałowicz, Helena – Wioletta Białk, Hermia – Oksana Terefenko, Demetriusz – Misiek Koterski, Lizander – Kamil Baron), którzy zupełnie nie zważając na padający - momentami bardzo intensywnie - deszcz, dzięki świetnym kreacjom aktorskim, zabrali widzów w fantastyczną podróż po magicznym, szekspirowskim świecie, pełnym życiowych i artystycznych namiętności, wartości i emocji, a dosłownie po zakamarkach fantasmagorycznie oświetlonego leśnickiego parku, gdzie rozgrywały się poszczególne epizody spektaklu. Jedna z najdzielniejszych postaci „Snu nocy letniej” okazał się sowizdrzalski na ogół Puk, czyli śpiewająco wcielająca się w tę rolę Mela Koteluk, która najpierw poleżała sobie kilka minut na zlanej deszczem betonowej posadzce podzamkowego amfiteatru, a potem przez ponad godzinę zawieszona była… na drzewie. W niedzielę wieczorem parasole przysługiwały tylko muzykom (i widzom).

 

Znakomite i zaskakujące pomysły inscenizacyjne, scenograficzne i kostiumowe, multimedialny pokaz fontanny i roztańczone wizualizacje na ekranach wodnych, nieoczywiste kompozycje muzyczne wykonywane m.in. przez argentyńskiego bandoneonistę Pablo Mainettiego, sceny na łódkach i kajakach oraz wzruszające mini spektakle, przygotowane przez pensjonariuszy domów społecznych urzekły widzów, którzy wybrali się tego wieczoru do Leśnicy. Niecodzienna moc kultury, inwencji twórczej i artystycznej pasji, pokazały w niedzielę wieczorem, że nawet ci, którzy nie zabrali ze sobą płaszczy przeciwdeszczowych i parasoli, wychodzili ze spektaklu oczarowani i podekscytowani, nie zwracając uwagi, że są zmoknięci od stóp do głów.

 

Spektakl „Królowa wróżek: Sen nocy letniej” był trzecim projektem z cyklu „Głos wykluczonych” realizowanego przez Fundację Jutropera we współprodukcji z  Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016 i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Więcej informacji i pełna obsada aktorska, muzyczna i realizacyjna spektaklu tutaj.

 

Zdjęcia ze spektaklu

* „Królowa wróżek: Sen nocy letniej”. Reżyseria Michał Znaniecki. Premiera 12.07, Centrum Kultury Zamek w Leśnicy.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

0037_Dunvael_Photography 0056_Dunvael_Photography 0063_Dunvael_Photography 0061_Dunvael_Photography 0064_Dunvael_Photography 0065_Dunvael_Photography 0072_Dunvael_Photography 0083_Dunvael_Photography 0119_Dunvael_Photography 0101_Dunvael_Photography 0121_Dunvael_Photography 0125_Dunvael_Photography 0130_Dunvael_Photography 0129_Dunvael_Photography 0135_Dunvael_Photography 0141_Dunvael_Photography 0152_Dunvael_Photography 0154_Dunvael_Photography 0017_Dunvael_Photography 0027_Dunvael_Photography 0132_Dunvael_Photography Sen nocy letniej

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail