Zgłoś uwagę

Sylwester Wrocławski – informacje praktyczne

Sylwester Wrocławski zaprasza 31 grudnia na wielką fetę. Wrocławski Rynek zamieni się w ogromny klub z dwiema scenami, na których wystąpią artyści ze stolicy Dolnego Śląska. Będzie to okazja do hucznego zakończenia roku 2016, w którym Wrocław był Europejską Stolicą Kultury i przywitania nowego, 2017!Gwiazdą wielkiego koncertu będzie Szanowny Pan Sylwester Wrocławski. To pseudonim, pod którym kryją się znakomici artyści związani z Wrocławiem. Muzycy będą występować naprzemiennie na obu scenach.

Scena na Placu Gołębim to MÓZG Sylwestra Wrocławskiego. Wystąpią na niej: Frühstück, MILOOPA, Teatr Muzyczny Capitol i L.U.C z orkiestrą Rebel Babel. Na scenie od strony Placu Solnego, czyli w SERCU Sylwestra Wrocławskiego, zagrają: Blade Loki, Mikromusic, Alicja Janosz i Goście, Mesajah oraz Girls on Fire. Cały program zakończy Wielki Koncert Gongów, czyli największy w Polsce koncert kilkudziesięciu olbrzymich gongów tybetańskich.

Zamknięty z czterech stron plac stworzy przestrzeń, w której publiczność będzie otoczona obrazami. Tłem każdej ze scen będą wielkie ekrany projekcyjne, a ściany kamienic posłużą VJ-om do wyświetlania wizualizacji i teledysków tworzących obrazy na żywo.

Informacje praktyczne
Wejście na Rynek od godziny 18:00, impreza startuje o 18:20.

Teren Sylwestra

Sylwester Wrocławski odbędzie się na placu Gołębim, w obrębie dwóch scen, jednej ustawionej w stronę południową i drugiej ustawioną w stronę północną. Strefa dla publiczności pomiędzy scenami będzie ogrodzona. Do dyspozycji będą cztery wejścia.

UWAGA: zmiany w organizaci ruchu wokół Rynku! 31 grudnia i 1 stycznia ograniczony zostanie ruch na ulicach sąsiadujących z miejscem wydarzenia:

ul. Gepperta - zakaz wjazdu od strony Kazimierza Wielkiego i zakaz ruchu od strony pl. Solnego (nie dotyczy organizatora, dostawy towarów i obsługi posesji); ul. Kurzy Targ -  zakaz wjazdu od strony Szewskiej. Ograniczenia obowiązują do godz. 5.00 w dniu 1 stycznia.

Ponadto dostępny będzie telebim przy pomniku Aleksandra Fredry na Rynku oraz w strefie gastronomicznej na Placu Solnym (organizator nie przewiduje sprzedaży alkoholu).

Toalety umiejscowione będą w Przejściu Garncarskim oraz na Placu Solnym, a punkt medyczny dla uczestników imprezy będzie znajdował się w Sukiennicach, skąd ulicą Kurzy Targ biegnie ścieżka życia.

Zaplecze techniczne znajdzie się w obszarach wyłączonych z ruchu samochodowego na stałe, po wschodniej stronie Placu Solnego oraz na ulicy Świętego Mikołaja (na odcinku od kamienic “Jaś i Małgosia” do skrzyżowania z ulicą Kiełbaśniczą).

Wizualizacje
Sylwester Wrocławski rozegra się nie tylko na dwóch scenach ale także na elewacjach kamienic pomiędzy nimi. Budynki na wrocławskim Rynku zamienią się w ekrany, gdzie publiczność będzie mogła podziwiać unikalne wizualizacje. O północy rozpocznie się krótki pokaz pirotechniki teatralnej (scenicznej), będący tłem dla muzycznej kulminacji sylwestrowego wieczoru. 


Wejście dla osób niepełnosprawnych
Wydzielona strefa dla osób niepełnosprawnych znajdzie się przy obu scenach, tuż przy zachodniej pierzei kamienic Rynku.

Komunikacja
W czasie Sylwestra Wrocławskiego obowiązują przepisy ruchu drogowego takie same jak na co dzień. Nie będzie również specjalnego parkingu w centrum.

31 grudnia wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursować według sobotnich rozkładów jazdy. Zostaną uruchomione dodatkowe kursy na liniach:

*243 (Petrusewicza - Pilczyce) o godzinie 1:15,
*253 (Petrusewicza - Leśnica) o godzinie 0:45 i 1:45,
*253 (Petrusewicza - Bartoszowice) o godzinie 1:50,
*255 (Petrusewicza - Gaj-pętla) o godzinie 0:45 i 1:15,
*255 (Petrusewicza - Sępolno) o godzinie 1:15.

Regulamin wejścia
Na teren imprezy może wejść każdy, nie ma ograniczeń wiekowych. Zabrania się wnoszenia: butelek, napojów alkoholowych, przedmiotów ostrych i niebezpiecznych (np. noży), kominiarek, materiałów pirotechnicznych itd. (szczegóły w regulaminie na stronie internetowej wroclaw2016.strefakultury.pl oraz wroclaw.pl). Impreza będzie zabezpieczona przez ochronę współpracującą ze służbami bezpieczeństwa (Policja, Straż Pożarna).

Transmisja Wirtualnej Polski
Sylwester Wrocławski transmitowany będzie przez telewizję Wirtualnej Polski. - Będziemy pokazywać na zmianę dwie sylwestrowe, koncertowe sceny oraz relację z naszego mobilnego studia. Całe wydarzenie będzie można oglądać w telewizji WP ze strony głównej Wirtualnej Polski, a także w kanale WP nadawanym w naziemnej telewizji cyfrowej (MUX8) oraz w wybranych sieciach kablowych* – poinformował Wojciech Pawlak, prezes telewizji WP. Transmisja rozpocznie się o godz. 19 i potrwa do pierwszej w nocy.

*Telewizja WP jest dostępna również w wybranych telewizjach kablowych, w tym UPC (kanał 158 lub 116, w zależności od dekodera), Vectra – od 06.12, kanał 194, a także Netia, Toya i Inea. Oprócz tych stacji, telewizję WP można oglądać u operatorów takich jak: SGT S.A, Sat-Film, Grudziądz, ELSAT Ruda Śląska, SM Północ, Interaktywny Dom, Imperium Telecom, Regionalna Telewizja Kablowa, SM Winogrady, Stowarzyszenie Telewizji Kablowej "Centrum" Zgierz, Bart-Sat, TeofilówB, Domel Media. Telepol, Sat-Mont-Service, Pro-internet, Interarena, Tekaso II, ITV Media, CSM Nasza Praca, SM Mechanik. Czajen, Marinex-Ampol, Derkom, Dobra Firma, IT Partners Telco, WektorMedia, Przesiębiorstwo Wielobranżowe Skrętka Łukasz Piwowarczyk, italnet Sebastian Handzlik, Levnet sp. z o.o., Levnet sp. z o.o. komandytowo-aukcyjna, MetroLine sp. z o.o., EVIO, Geckonect, HyperNET, Inter plus, Zicom Next.

Sylwester będzie oficjalnym zakończeniem roku Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, ale to nie koniec ESK. Stolicą kultury będziemy także po północy w roku 2017, 18, 19... Bo przecież, jak było widać przez 12 miesięcy 2016 roku, Wrocław jest miastem kultury. Jej europejską stolicą. I to dzięki Wrocławianom tą stolicą pozostanie. 

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

sylwester-na-rynku-1482231477

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail