Zgłoś uwagę

Szczecińska edycja Głosu Wykluczonych

Dobrze znany wrocławskiej publiczności spektakl „Szukając Leara: Verdi”, który prezentowany był w roku 2013, tym razem będzie mogła zobaczyć widownia szczecińska.

Spektakl wyreżyserował Michał Znaniecki – jeden z najbardziej rozchwytywanych twórców operowych na świecie. Jego widowiska charakteryzuje niekonwencjonalność, rozmach i niepowtarzalność. Do współpracy zaprosił innego wyjątkowego artystę, Wojciecha Malajkata. Jeden z topowych polskich aktorów odegra w spektaklu główną rolę. U jego boku wystąpią artyści Opery na Zamku oraz mieszkańcy szczecińskich domów pomocy społecznej. Ich przebogate doświadczenie i niezwykłe życiowe historie mieszają się z talentem i kreatywnością artystów, dając efekt więcej niż fascynujący.

Spektakl jest próbą spełnienia największego marzenia Giuseppe Verdiego, jakim było napisanie opery „Król Lear”. Legenda głosi, że na łożu śmierci włoski kompozytor z namaszczeniem przekazał libretto swojemu przyjacielowi, prosząc, by ten dokończył dzieło jego życia. Znaniecki przestudiował liczne listy Verdiego, z których wynika, że fragmenty partytury „Króla Leara” kompozytor zamieścił w innych operach. Reżyser podjął się odszukania tych fragmentów i odtworzenia opery, która nigdy nie powstała.

Ideą projektu Głos wykluczonych, jaki Fundacja Jutropera realizuje w ramach ESK 2016 już od kilku lat jest łączenie grup wykluczonych społecznie z artystami profesjonalnymi i tworzenie wspólnych spektakli. Szczecińska premiera będzie kolejną z cyklu po edycji wrocławskiej i jednocześnie poprzedzi premierę we Lwowie, którą zaplanowano na 3 grudnia. Na scenie oprócz profesjonalnych artystów gościnnych takich jak Jerzy Artysz, Ewa Biegas, Wojciech Malajkat i Michał Dudziński wystąpią seniorzy ze szczecińskich domów opieki społecznej, których do spektaklu przygotowała Zofia Dowjat, a także artyści Opery na Zamku.

Spektakle: 25,26,27 września

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Głos Wykluczonych

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail