Sztuka Szuka IQ: sierpniowe wydarzenia towarzyszące

W ramach projektu Sztuka Szuka IQ. Artyści Wrocławia, organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń towarzyszących – warsztaty oraz oprowadzania kuratorskie po wystawie. Zapraszamy na sierpniowe wydarzenia!

Oprowadzania kuratorskie z Ewą Kaszewską

Narodowe Forum Muzyki, wstęp wolny

SIERPIEŃ
07.08. 2016, godz. 16:00
21.08. 2016, godz. 16:00
27.08. 2016, godz. 16:00

WARSZTATY
Narodowe Forum Muzyki, Centrum Edukacyjne

06.08.2016, godz. 11:00 -13:00
Świat gwiazd i superbohaterów
Kim są dla nas ikony i symbole popkultury. Marzenia kontra rzeczywistość. Uczestnicy warsztatów stworzą rysunkowe rozwinięcie fragmentu komiksu o Spidermanie lub Monster High.

Warsztaty dla dzieci (7-10 lat), grupa 10 osób, zapisy: barbarasniegula@gmail.com

13.08.2016, godz. 11:00 - 13:00
Abstrakcja kontra opowieść
Czym dla mnie jest malarstwo? Warsztaty inspirowane twórczością Urszuli Wilk
Szukanie pejzaży wewnętrznych. Uczestnicy warsztatów stworzą obrazy abstrakcyjne, po czym zamienią się pracami by wykadrować z nie swoich dzieł fragmenty przemawiające do nich najsilniej.

Warsztaty dla dzieci (12-16 lat), grupa 10 osób; zapisy: barbarasniegula@gmail.com

20.08.2016, godz. 12:00-14:00
Polaroid i transfer
Polaroid jest jedną z najbardziej niezwykłych technik fotograficznych, jakie zostały do tej pory stworzone. Można powiedzieć, że był pewną zapowiedzią konsekwencji, jakie za sobą niosła rewolucja cyfrowa. Natychmiastowe zdjęcia widoczne zaraz po zrobieniu pomogły fotografom w codziennej pracy, ale też bardzo szybko stały się nowym medium dla artystów, którzy traktowali małe plastikowe obrazki jako zapis ich koncepcji czy zwyczajnego życia. Bardzo szybko okazało się również, że można modyfikować już wykonane fotografie poprzez odklejanie emulsji od podłoża i przenoszenie jej na inny papier. Proces taki nazywamy transferem. Podczas warsztatów chcemy zachęcić uczestników do spojrzenia na prezentowane na wystawie prace przez pryzmat polaroida, a następnie zmodyfikować wykonane przez siebie fotografie w procesie transferu.

Warsztat dla dzieci (6-14 lat), grupa 10-15 osób, zapisy: kama.wrobel@wroclaw2016.pl

20.08.2016, godz.15:00-17:00
Polaroid i transfer

Warsztat dla seniorów grupa 10-15 osób, zapisy: kama.wrobel@wroclaw2016.pl