Zgłoś uwagę

"Sztuka szuka IQ. Artyści Wrocławia": ostatnie dni wystawy

W Narodowym Forum Muzyki od 2 lipca br. trwa wystawa Sztuka szuka IQ, czyli ponad 180 prac autorstwa 30 wrocławskich artystów. Inspiracją do przygotowania ekspozycji była inteligencja – wskaźnik IQ stworzony 104 lata temu we Wrocławiu przez prof. Williama Sterna.


Wystawę można oglądać do 18 września. 

Projektowi towarzyszyły warsztaty i oprowadzania kuratorskie, zapraszamy do udziału w ostatnich z nich pt. "Czym jest IQ?" już 10 września 2016 w godz. 11:00 – 13:00. 

Warsztaty inspirowane twórczością Anny Szpakowskiej – Kujawskiej. Uczestnicy warsztatów utworzą kompozycję z liter IQ wychodzącą z płaszczyzny w przestrzeń.

Warsztaty dla dzieci (10-15 lat), grupa 10 osób; zapisy: barbarasniegula@gmail.com

16:00 – ostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Wstęp na wystawę oraz wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.

Tomasz Broda - Wiliam SternSztuka szuka IQ. Artyści Wrocławia
W okresie globalizacji i unifikacji artyści na nowo definiują miejsca, w których żyją i tworzą, nadając im tym samym nową tożsamość. Charakterystyczny klimat twórczy Wrocławia, wyłamując się z postępującej unifikacji, skłania do stwierdzenia, że genius loci naszego miasta manifestuje się najlepiej i najpełniej dziełami artystów tworzących tu od siedmiu dekad.

Wystawa jest opowieścią o tym, że dobra sztuka jest inteligentna. I że warto nią grać o wizerunek i przyszłość miast. Część dzieł zaprezentowanych na wystawie pochodzi z kolekcji prywatnej, część z pracowni artystów. Zobaczyć można także prace wykonane specjalnie z myślą o wystawie. Organizatorom zależy na prezentacji dokonań tych miejscowych artystów, którzy od dekad znaczą swoją obecność na mapie kulturalnej kraju. W skład wystawy wchodzą także prace twórców młodego pokolenia, wyróżniających się talentem i dorobkiem.

Kurator: Ewa Kaszewska

Artyści: Tomasz BRODA / Jan CHWAŁCZYK / Krystyna CYBIŃSKA / Tomasz DOMAŃSKI / Stanisław DRÓŻDŻ / Kurt FLECKENSTEIN / Józef HAŁAS / Marcin HARLENDER / Aga JARZĄBOWA /  Paweł JARODZKI / Kasia KMITA / Piotr KMITA Jerzy KOSAŁKA / Hanna KRZETUSKA / Waldemar KUCZMA / Natalia LACH-LACHOWICZ / Andrzej LACHOWICZ / Eugeniusz MINCIEL / Zdzisław NITKA / Krzysztof SKARBEK / Eugeniusz Get STANKIEWICZ / Anna SZPAKOWSKA-KUJAWSKA / Wacław SZPAKOWSKI / Radek ŚLANY / Albin TOMASZEWSKI / Lech TWARDOWSKI / Antek WAJDA / Krzysztof WAŁASZEK / Urszula WILK / Maria ZUBA

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Sztuka szuka IQ Sztuka szuka IQ (1) Sztuka szuka IQ (3) Sztuka szuka IQ (4)

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail