Zgłoś uwagę

MIEJSCE: Dworzec Główny PKP we Wrocławiu
WYSTAWA: 23 stycznia — 20 lutego 2016
KURATOR WYSTAWY: prof. dr hab. Waldemar Okoń
KOORDYNATOR: dr Sylwia Świsłocka-Karwot

 

Ukrajins’kyj Zirz, czyli Ukraiński Przekrój to obraz ukraińskiej sztuki współczesnej powstały z przecięcia wielu warstw, ujawniający ukryte oblicze Ukrainy. Poszczególne warstwy: artystyczna, historyczna, społeczna, polityczna pokazują jak różnorodna i wielowątkowa jest najnowsza sztuka powstająca na Ukrainie.

art [ang] - sztuka
, scroll [ang] - zwój, przewijać


Art’n’Scroll? 

Czym w istocie jest nośnik „city scroll”? To współczesna forma starożytnego medium – zwoju papirusu, pergaminu czy papieru, na którym zapisywano, zazwyczaj bogato inkrustując, rozmaite informacje, akty prawne, historie, poezję... 

Zwój w odróżnieniu np. od książki ma jednoznaczną strukturę linearną i nie ma podziału na strony. Stwarza to zupełnie inną przestrzeń wizualną i kompozycyjną.

Dobiega końca ogromne przedsięwzięcie jakim jest Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016. Wraz z nim kończy się także największy projekt w ramach Sztuk Wizualnych: „Wrocław – wejście od podwórza”. Przed nami jednak jeszcze kilka grudniowych otwarć, na które serdecznie zapraszamy:

Dzięki programowi sztuk wizualnych ESK nie było jedynie korowodem zdarzeń o charakterze masowym, odpowiedzią na zapotrzebowania publiczności. Podczas rocznego maratonu zauważalna była ekspansja sztuki - podsumowuje rok 2016 Agata Saraczyńska, krytyk sztuki i dziennikarka Gazety Wyborczej.

15. edycja Przeglądu Sztuki Survival odbędzie się w nieczynnym od wielu lat, modernistycznym budynku Audytorium Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, zaprojektowanym w 1964 roku przez Krystynę i Mariana Barskich. Otwarcie nastąpi 23 czerwca 2017 o godz. 19:00. Wstęp wolny.

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail