Zgłoś uwagę

Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty

21–31 lipca 2016
Kino Nowe Horyzonty, Kazimierza Wielkiego 19a-21,
Narodowe Forum Muzyki pl. Wolności 1


Festiwal filmów wykraczających poza granice konwencjonalnego kina. Spośród setek filmów pokazywanych co roku na światowych festiwalach do Wrocławia sprowadzamy te, które za sprawą swojej niezwykłej formy i siły ekspresji nie pozwalają o sobie zapomnieć.

Wszędzie budzą skrajne reakcje i emocje, rodzą polemiki i dyskusje, wywołują zachwyty i protesty – i to właśnie one najczęściej wyznaczają najnowsze trendy w światowym kinie. 
Dzięki Europejskiej Stolicy Kultury festiwal został wzbogacony o Konkurs Powiększenie dla filmowców z Dolnego Śląska. W 2016 roku do programu włączymy także mistrzowskie lekcje kina oraz prezentacje kina baskijskiego. W programie m.in. cykl spotkań z reżyserami, których filmy kształtowały lub nadal kształtują kino europejskie. Odbędzie się również przegląd Kino baskijskie: trzy pokolenia reżyserów, prezentujący filmy m.in.: V. Erice, M. Armendáriza, J. Medema. 
Na otwarcie 16. edycji festiwalu będzie można zobaczyć polską prapremierę opery Zagubiona autostrada (Lost Highway) z  librettem kontrowersyjnej noblistki Elfriede Jelinek i muzyką jednej z czołowych współczesnych kompozytorek Olgi Neuwirth, która w oryginalny sposób przetworzyła film Davida Lyncha na muzykę.


Organizator: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
więcej informacji pod adresem: www.nowehoryzonty.pl

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

phpThumb_generated_thumbnailpng

Tagi

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail