Zgłoś uwagę

Tadeusz Różewicz i jego kartoteka – "Rozrzuceni" po Wrocławiu

Mądzik, Kierc, Gordon, Wycichowska - między innymi ci uznani artyści wystąpią podczas Festiwalu Kartoteka Rozrzucona: T. Różewicz. Kartoteka Rozrzucona to cztery dni pełne teatralnych wrażeń. Pragniemy zgłębić i utrwalić Różewiczowską poetykę i pomóc w zrozumieniu jego koncepcji teatru. Stała się ona podstawą nie tylko festiwalowych spektakli, artyści (T U T A J) odwołują się bowiem w swoich prezentacjach do całej twórczości Poety.

Wstęp na wszystkie spektakle w ramach Festiwalu Kartoteka Rozrzucona: T. Różewicz jest BEZPŁATNY, jednak na niektóre ze spektakli obowiązuje REZERWACJA WEJŚCIÓWEK, która gwarantuje miejsce na widowni. Odbieranie wejściówek na spektakle, po uprzedniej rezerwacji, jest możliwe od 3 do 5 października w sekretariacie Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu (Rynek-Ratusz 27, Wrocław). Po tym terminie wszelkie rezerwacje online przepadają.
Festiwal rozpocznie się 7 października o godzinie 19.00 spektaklem pt. „Odchodzi” w reżyserii Leszka Mądzika, który zaprezentowany zostanie widzom w parku Południowym. Organizatorzy zadbali o dogodny i oryginalny transport dla widzów do miejsc pokazów – zabytkowym wrocławskim tramwajem, który będzie kursował po ulicach miasta przez cały czas trwania festiwalu. W tramwaju będzie można znaleźć fiszki z opisami każdego spektaklu z repertuaru. Wspólna podróż tramwajem to także znakomita okazja do wymiany opinii i wrażeń z innymi widzami, oraz do skompletowania ze wspomnianych fiszek własnej, prywatnej „kartoteki”.
Inną atrakcję organizatorzy mają dla tych osób, które przybędą na wszystkie spektakle – otrzymają one bowiem publikację rękopisu „Kartoteki” Tadeusza Różewicza. Wydanie wznowiono specjalnie z okazji festiwalu. Dołączony do „kartoteki” z fiszek stanie się z pewnością świetną festiwalową pamiątką.

O FESTIWALU
W rocznicę urodzin Tadeusza Różewicza (9 października) zakładamy mu naszą własną kartotekę. Chcemy pokazać nie tylko samo dzieło, ale przede wszystkim głębokie konsekwencje jego oddziaływania na czytelnika i teatr. Pragniemy przypomnieć i utrwalić wkład Artysty w przemianę teatru.
TADEUSZ RÓŻEWICZ I JEGO KARTOTEKA –„ROZRZUCENI” PO WROCŁAWIU
Festiwal Kartoteka Rozrzucona: T. Różewicz odbędzie się w dniach od 7 do 10 października w różnych miejscach we Wrocławiu – w mieście, w którym Poeta mieszkał i tworzył, aż do swojej śmierci. Będzie to prawdziwe święto, gdyż celebrujemy urodziny Poety we właściwy dla niego, jak i dla teatru sposób – w miejscach niezwykłych.
Program festiwalu składa się z trzech ściśle powiązanych ze sobą nurtów:
Zawsze Fragment – w tym nurcie pokazujemy realizacje dramatów Różewicza, a dokładnie - ich części, które zaprezentowane zostaną w przestrzeniach ulicznych, m.in. na parkingu podziemnym,
Powtórzenia – ten nurt złożony jest z „remiksów” wyjątkowych spektakli, opartych na tekstach Różewicza, z wykorzystaniem różnych środków artystycznej wypowiedzi - od teatru tańca, przez teatr formy, po teatr dramatyczny, które także rozegrane zostaną w przestrzeniach nieteatralnych,
Parasol – pod tym hasłem pojawią się prezentacje, dowodzące wpływu Różewiczowskiej filozofii uprawiania teatru.

Na niektóre przedstawienia obowiązuje REZERWACJA WEJŚCIÓWEK, gwarantuje ona miejsce na widowni. Rezerwacji należy dokonać na następujące spektakle:
- KARTOTEKA | reż. Marcin Kalisz
- LAMENT. Pamięci Tadeusza Różewicza | reż. Ewa Wycichowska
- III FURIE | reż. Marcin Liber
- ŚMIESZNY STARUSZEK | reż. Krzysztof Gordon "
- PAW KRÓLOWEJ | reż. Paweł Świątek

Rezerwacja nie jest wymagana na spektakle odbywające się w:
- parku Południowym
- Sky Tower
- na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego: podwórze
- na Dworcu Świebodzkim: poczekalnie
- parkingu podziemnym pod NFM

Odbieranie wejściówek na spektakle, po uprzedniej rezerwacji, jest możliwe od 3 do 5 października w sekretariacie Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu (Rynek-Ratusz 27, Wrocław). Po tym terminie wszelkie rezerwacje online przepadają.

Pełna informacja o festiwalu – harmonogram, opis spektakli i artystów, miejsca prezentacji, bilety – na stronie wydarzenia
http://www.kartotekarozrzucona.pl/

Festiwal Karoteka Rozrzucona: T. Różewicz jest jednym z wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, sfinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

kartoteka logo czerwone Bogusław Kierc, fot. Elżbieta Lempp Ewa_Wycichowska_07_fot._A._Grabowski(1) Janusz Opryński, fot. konfrontacje teatralne Krzysztof Gordon, archiwum Teatru Wybrzeże(1) LAMENT, fot. Maciej Zakrzewski Leszek Mądzik, fot. Andrzej Rybczyński PAP(1) Marcin Kalisz, fot. archiwum artysty Marcin Liber, fot. Izabela Bojarewicz(1) Odchodzi, fot. sceny plastycznej KUL 2 Odchodzi, fot. sceny plastycznej KUL Paw Królowej, fot. archiwum teatru Paweł Świątek, fot. Bartosz Maz sceny z różewicza, fot. teatralia Śmieszny Staruszek, fot. Archiwum artysty Wiesław Komasa, fot. archiwum artysty TRzy Furie, fot Teatr Modrzejewskiej w Legnicy Wiktor Rubin, fot. Tytus Żmijewski

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail