Zgłoś uwagę

Dobiega końca wystawa Mies van der Rohe Award 2015. W tym tygodniu jest ostatnia szansa na zobaczenie zdobywców najważniejszej europejskiej nagrody architektonicznej w Muzeum Architektury we Wrocławiu oraz zapraszamy na kolejną wystawę Droga ku nowoczesności Osiedla Werkbundu 1927-1932, której wernisaż odbędzie się 31 marca o godzinie 18.00.

Serdecznie zapraszamy na ostatni już wykład z cyklu NATURA, w ramach projektu architektonicznego Duże A. Specjalnym gościem będzie słynny architekt Dan Wood z nowojorskiej pracowni WORK Architecture Company. Wykład odbędzie się 4 kwietnia o godz. 18.00, we Wrocławskim Centrum Kongresowym, przy Hali Stulecia na ul. Wystawowej 1. Wstęp na wykład bezpłatny.
 

Dobiega końca ostatnia z wystaw przygotowanych przez zespół Muzeum Architektury we Wrocławiu w ramach programu architektonicznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Zanim jednak 26 lutego zamkniemy ekspozycję poświęconą architekturze modernistycznej Lwowa, zapraszamy na ostatnie oprowadzanie kuratorskie, które odbędzie się w piątek 17 lutego o godzinie 17.00.

Konferencja "Kościół. Piękno i Kicz", poświęcona współczesnej sztuce sakralnej w Polsce i na świecie, stanowić będzie punkt kulminacyjny i podsumowanie trwającego cały rok interdyscyplinarnego projektu pod tym samym tytułem. W ramach konferencji odbędzie się seria prelekcji m.in. z dziedziny architektury, sztuk wizualnych czy muzyki rozpatrywanych w kontekście przemian zachodzących w sztuce sakralnej na tle zmieniających się uwarunkowań polityczno – społecznych oraz tendencji artystycznych czy estetycznych.

Wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Wrocław mamy zaszczyt zaprosić Państwa na promocję 5 tomów serii wydawniczej prezentującej dorobek Laureatów Honorowej Nagrody SARP Wrocław: Stefana Müllera, Anny i Jerzego Tarnawskich, Zbigniewa Maćkowa, Wojciecha Jarząbka, Doroty i Mariusza Szlachciców, a także tomu szóstego poświęconego Krystynie i Marianowi Barskim, Laureatom Nagrody Specjalnej.

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 oraz Fundacja Transformator zapraszają na premierę pierwszego internetowego przewodnika po wrocławskiej architekturze XX i XXI wieku.

Wystawa jest kontynuacją cyklu rozpoczętego przez malarza Wojciecha Kaniowskiego w 2014 roku. Tytułowe obiekty to trójwymiarowe kompozycje, wykonane w technice asamblażu, w których tradycyjna warstwa malarska ustępuje miejsca codziennym przedmiotom i narzędziom, fragmentom mebli, ubrań czy wycinkom z gazet. Inspiracją dla powstania cyklu była obserwacja współczesnych metropolii - napędzanych zaawansowaną technologią miejskich organizmów i ich mieszkańców.

Mamy przyjemność ogłosić, że od 16 marca wystawę Kościół. Piękno i Kicz”, która miała miejsce w zeszłym roku, w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 będzie można obejrzeć w Pradze.

Zdjęcia Juliusza Sokołowskiego publikowane na łamach miesięcznika Architektura-murator zachwycają od wielu lat. Ich autor – filolog z wykształcenia, nauczyciel z zawodu – z powodzeniem rozwija życiową pasję, którą jest fotografia. Polska architektura zmieniająca się dynamicznie w latach dziewięćdziesiątych stała się interesującym tematem dla fotograficznych działań, których celem była rejestracja równolegle biegnących procesów – degradacji postpeerelowskiej zurbanizowanej przestrzeni i rozkwitu betonowo-szklanych biznesowych centrów.

W pewien wiosenny poranek 8 lat temu, powstał zalążek pomysłu związanego z modelowym osiedlem, a dwa lata później - 20 grudnia 2011 roku rozpoczęły się warsztaty projektowe. Nikt jeszcze nie wiedział, że będzie nazywało się Nowe Żerniki.

Wystawa, prezentująca niezwykłą twórczość Sheng-Yuan Huanga i założonej przez niego pracowni Fieldoffice Architects, przygotowana przez Alliance for Architectural Modernity z Tajwanu została po raz pierwszy zaprezentowana w 2016 roku w Muzeum Alvara Aalto w Helsinkach. Wernisaż odbędzie się 22 czerwca 2017 r. o godzinie 18:00. Wystawa potrwa do 27 sierpnia 2017 roku w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail