Zgłoś uwagę

Tamborrada

20 stycznia 2016, godz. 11:00
Hala Orbita

Wydarzenie dla jednostek oświatowych i kulturalnych Wrocławia i okolic, uczestnictwo po rejestracji

20 stycznia 2016 r. we Wrocławiu zabrzmiały takty Marszu San Sebastian – w ten symboliczny sposób dzieci i młodzież Wrocławia i Aglomeracji Wrocławskiej włączyły się w Tamborradę, obchody święta patrona baskijskiej Donostii (San Sebastian), miasta, które w 2016 jest razem z Wrocławiem Europejską Stolicą Kultury.

Wrocławska Tamborrada zgromadziła 3000 uczestników, tyle bowiem pomieścić mogła Hala Orbita. Na trybunach zasiadły dzieci i młodzież od przedszkoli po szkoły ponadgimnazjalne - w sumie reprezentowali 81 jednostek edukacyjnych. Wszyscy mieli ze sobą bębenki, werble, deseczki - instrumenty perkusyjne, za pomocą których grali "Marsz San Sebastian" oraz utwór "WrocLove". Na podestach i boisku do wspólnej zabawy zachęcała młodzież z domów kultury: MDK Fabryczna, MDK Krzyki, MDK Śródmieście, Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Długołęce. Na podestach ustawionych z boku sceny śpiewały, grały i tańczyły KrzyKaśki i Szalone Dzieciaki z Fundacji Kierunek Przygoda, a także chóry SP nr 17 - Bel canto oraz Śpiewające nutki. Niezwykle barwną oprawę Wrocławskiej Tamborradzie zapewniły orkiestry mundurowe - wojskowa i policyjna, Mażoretki Trzebnickie oraz zespół Wrocławskiej Stepowni.
Wszyscy bawili się znakomicie, co obserwować mogli także uczestnicy Tamborrady w San Sebastian. Dzięki łączu satelitarnemu młodzi Baskowie wiedzieli, co się dzieje we Wrocławiu, zaś zgromadzeni w Hali Orbita mogliśmy przyglądać się pl. Konstytucji w centrum Donostii.

Zwieńczeniem obu Tamborrad było uroczyste odegranie i odśpiewanie Marszu San Sebastian - w południe utwór ten zabrzmiał jednocześnie we Wrocławiu i w Donostii.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu internetowej transmisji na żywo


LISTA UCZESTNIKÓW TAMBORRADY
Do pobrania na DROPBOX

Więcej informacji T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

img_9267 img_9329 img_8752 img_9208 img_9128 tamboradda2

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail