Zgłoś uwagę

Teatr Piosenki: Paulina Grochowska

Zapraszamy do Teatru Piosenki na kolejny wieczór z lubianego cyklu artystycznego Przed premierą. Są to kulturalne spotkania, których bohaterami są najzdolniejsi polscy wykonawcy młodego pokolenia, znakomicie sprawdzający się w repertuarze piosenki artystycznej, aktorskiej. Gospodarzem comiesięcznych wieczorów – zapraszającym i osobiście prezentującym wykonawców – jest wybitny znawca tego gatunku piosenki Bogusław Sobczuk.

W roli głównej podczas lutowego wieczoru wystąpi Paulina Grochowska.

Młoda artystka pochodzi z Łukowa (woj. lubelskie), gdzie ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. M. Karłowicza w Łukowie w klasie fortepianu. Jest absolwentką Państwowego Studium Wokalno - Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. W 2015 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku Jazz i muzyka estradowa na Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.

Występowała na wielu festiwalach i koncertach w kraju i zagranicą. Będąc adeptką studium brała udział w spektaklach Teatru Muzycznego w Gdyni: My Fair Lady, Przebudzenie wiosny, Grease, Fame, Mały Książę, Błogosławieni: Pieśni Gospel. Występowała na deskach Teatru Komedia w Warszawie w spektaklu Zorro. Obecnie współpracuje z Teatrem Muzycznym w Toruniu grającając w spektaklach: Panna Tutli Putli, Open Chopin oraz Hemar. Marchewka - próba generalizacji, z którym w lipcu ubiegłego roku występowała na festiwalu teatralnym w Gruzji. Zajmuje się także przygotowaniem wokalnym aktorów. W Teatrze Muzycznym w Toruniu współpracowała przy spektaklach Jutro będzie za późno oraz Tajemnica Tomka Sawyera, pełniąc funkcję korepetytora wokalnego. Udziela także głosu do reklam i gier komputerowych - postać Mavry w grze komputerowej Gwiezdne Wojny.

W 2015r. brała udział w koncercie Benefis Dojrzałości w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Należy także do zespołu Kanaan, który zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Debiuty 2013". Wraz z zespołem wydali płytę pt. " Tato". W 2015 roku brała udział w programie The Voice Of Poland będąc w drużynie Tomsona i Barona. Wraz z chórem niemieckim i izraelskim wykonywała Pasję wg św. Mateusza J.S. Bacha, koncertując w Niemczech, Polsce i Izraelu. Wraz z orkiestrą Filharmonii Opolskiej brała udział w koncercie symfonicznym z okazji 72. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej wykonując partie solowe. W czerwcu 2015 roku wraz z Trójmiejskimi muzykami reprezentowała region Pomorza na wystawie światowej Milan Expo 2015. W grudniu 2015 roku brała udział w Międzynarodowym Koncercie Świątecznym w Hajfie w Izraelu organizowanym przez Carmel Music Association.

W ubiegłym roku zajęła III miejsce na Festiwalu Ogólnopolskim Piosenki Artystycznej w Ślesinie. Jest także finalistką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA 2016 w Rybniku. W październiku 2016 roku wystąpiła na 52. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie zdobywając I miejsce. W 2016 roku pojawiła się także na płycie pt. W kinie zespołu jazzu tradycyjnego "Dixie Brotherhood". Obecnie współpracuje z Maciejem Miecznikowskim. Wraz ze swoim zespołem pracuje nad własnym materiałem.

Podczas wieczoru w Teatrze Piosenki artystce będzie akompaniował Mateusz Ulczok - absolwent katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie akordeonu. Od lat gra na fortepianie, sprawdza się także w roli akompaniatora, komponuje również autorskie utwory.

Teatr Piosenki
środa 15 lutego  godz. 19.00
sala kameralna BF Impart
ul.Mazowiecka 17
wstęp wolny

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

fot. Tomasz Cichocki 3. fot. Tomasz Cichocki 5. fot Wojciech Stekla IMG_2881new (1)_fot_Wojciech Stekla

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail