Zgłoś uwagę

TIFF Festival: „Rivers & Roads”

1 września wystartuje we Wrocławiu 6. edycja TIFF Festival, której w tym roku towarzyszy hasło Rivers & Roads.

TIFF Festival uznawany jest za jedno z trzech najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. W tym roku odbędzie się pod hasłem „Rivers & Roads” i skoncentrowany będzie na tematyce podróży. Dziesięć intensywnych dni festiwalowych stanowić będzie niezwykłą, fotograficzną wyprawę – odbędą się wystawy, pokazy slajdów, debaty, warsztaty oraz spotkania z artystami i kuratorami.

TIFF Festival 2016 // Rivers & Roads
01-11.09.2016 | Wrocław


Trzon Festiwalu stanowią trzy cykle tematyczne nawiązujące do hasła „Rivers & Roads” – pierwszy z nich poświęcony jest najbardziej klasycznemu ujęciu, czyli fotografom, którzy tworzą będąc w drodze, drugi odnosi się do wyobrażonej, metaforycznej peregrynacji, a ostatnia część ma związek z fotografami-emigrantami rejestrującymi swoje nowe otoczenie.

Oficjalne otwarcie TIFF Festival 2016 // Rivers & Roads:
czwartek, 1 września, godz. 18:00, Centrum Festiwalowe, ul.Ruska 46 (podwórko)

Pełny harmonogram dostępny jest na www.tiff.wroc.pl
SEKCJE

PROGRAM GŁÓWNY
Zawierające się w Programie Głównym wystawy podzielone zostały na trzy wątki tematyczne, które skupiają się na obserwacjach nowych rzeczywistości fotografów („Imigracje/Emigracje”), dedykowane są podróży do nieistniejących rzeczywistości przez samo medium fotografii („Wyprawy Wyobrażone”) oraz zostały stworzone w drodze podczas podróży zainspirowanych przez sam TIFF Festival („W drodze").
WIĘCEJ: goo.gl/b2dN1u

PUBLIKACJE
W tegorocznej sekcji Publikacje postanowiliśmy opowiedzieć o wielowątkowości tworzenia książek fotograficznych. Publikacje to trzy wystawy: prezentująca kulturę zinową „Zines of the World”, organizowana przez Doomed Gallery z Londynu, „Meet the Publisher” dająca wgląd w pracę niezależnych wydawców z całego świata oraz „Drogi mniej uczęszczane”, zgłębiająca motyw przemieszczenia się i podróży. Nowością jest przygotowany we współpracy z magazynem Fresh From Poland przegląd makiet książek fotograficznych 1. TIFF x FFP Photobook Dummy Review. Program jak zawsze uzupełnią spotkania, debaty i warsztaty, aby chociaż w części opowiedzieć o bogactwie świata fotografii i książek.
WIĘCEJ: goo.gl/IaqLXL

TIFF HUB
Sekcja HUB to centrum aktywności około festiwalowych. Przyświeca jej idea łączenia ludzi, wymiany myśli, poszerzania horyzontów. O fotografii, ale nie tylko. Luźne spotkania znajomych i nieznajomych, spotkania z twórcami, konfrontacja poglądów – działania, których efektem jest TIFF Festival 2016. Główny punkt TIFF HUB to klimatyczna klubogaleria oraz przestrzeń jej towarzysząca. Podwórko przy ul. Ruskiej 46 C wraz z początkiem września zmieni się w Centrum Festiwalowe, które przez 10 dni festiwalowych będzie skupiało wokół siebie sferę towarzyską i informacyjną. Drugim obszarem wymiany doświadczeń będą spotkania z autorami i kuratorami. Odbędą się one bezpośrednio w przestrzeniach wystawienniczych, namacalnie w towarzystwie omawianego tematu.
WIĘCEJ: goo.gl/cUYP1j

PROFILAB TIFF OPEN
Sekcją otwartą na to, co nowe i świeże w fotografii jest ProfiLab TIFF Open. Zastąpiła ona formułę Debiutów nieco innym pomysłem na przychodzące z zewnątrz pomysły. Wrocławscy kuratorzy wsparli merytorycznie czterech wybranych artystów, którzy zrealizują wystawy swoich prac w wybranych przestrzeniach ekspozycyjnych. Oddaliśmy także głos publiczności, którzy wybrali piątą osobę, której wystawę będzie można zobaczyć w trakcie TIFF Festival.


Organizator: Europejska Stolica Kultury Wroclaw 2016, TIFF Collective
Partnerzy: EU-JAPAN FEST, BWA WROCŁAW, MWW, Info Punkt Barbara, mia ART GALLERY, Galeria Entropia, IP STUDIO, OPT, Galeria Tętno, Galeria OKO, Wędrowny, Zakład Fotograficzny, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Katedra Fotografii UAP, IPN, Moś&Łuczak, JASTAA, AMS, Miesiąc Fotografii w Krakowie, Gextio photo, Donosta San Sebastian, UR, John Lemon, ŻYZNA, Szklarnia, Stacja Dizajn / Resto Bar

Sponsorzy: PROFI LAB, SIGN PL, Kartell, MANDALA Design

Patronat medialny: Contemporary LYNX, Fotopolis, Digital Camera Polska, PrismPhoto Magazine, Magazyn OBIEKTYW, Fresh From Poland, TVP Wrocław, TVP Kultura, Gazeta Wyborcza, Gazeta.PL, Magenta MAG, Fragile, Radio LUZ

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

TIFF_FESTIVAL_RIVERS_ROADS_FOT.Freepik (2) Łukasz_rusznica_złota_trawa Kinoteatr_AnnaOrłowska Meet the Publisher_SANS TITRE, M. BERTILLON - Stéphanie Solinas Marta Zdulska _Bang Saphan Yai _Thailand_2012 Weronika Wronecka_Nie chcę już być obrazem_02 Ewa Kasperek_Obrazy przepływającego świata_01 Stanislaw Cat-Mackiewicz - zbiory rodziny S. Mackiewicza 02 Arianna Arcara, Luca Santese Collection Found Photos in Detroit Ania Cywińska_ It started_2

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail