Zgłoś uwagę

To już czwarty weekend Olimpiady Teatralnej

W czwarty weekend Olimpiady Teatralnej prezentowane będą kolejne spektakle nurtu głównego: „Ostatnia taśma Krappa” Roberta Wilsona, „Czekaj, czekaj, czekaj… (dla mojego ojca)” Jana Fabre’a oraz „Medee. O przekraczaniu” Jarosława Freta i Teatru ZAR. 

„Ostatnia taśma Krappa” Samuela Becketta to monodram-dialog. Aktor na scenie prowadzi rozmowę z własnym głosem, nagranym wiele lat wcześniej. Stary człowiek, siedzący samotnie w swojej „norze” w dniu własnych urodzin, przygotowuje się do nagrania kroniki opisującej miniony rok swojego życia, tak jak robił to w każde urodziny od czasów młodości. W spektaklu w tytułowej roli występuje Robert Wilson. We Wrocławiu pokazy odbędą się 5 i 6 listopada.

Spektakl „Czekaj, czekaj, czekaj… (dla mojego ojca)” Jana Fabre’a, prezentowany 6 i 7 listopada, porusza temat odwlekania, odkładania w czasie, dystansu, momentu, w którym wszystko jest nadal możliwe, w którym nie musimy jeszcze podejmować decyzji. Syn wyobraża sobie ojca i rozmawia z nim w myślach. Inspiracją dla inscenizacji Fabre’a było życie Cédrica Charrona, fenomenalnego tancerza, który występuje na scenie solo.

W spektaklu Teatru ZAR mowa jest o problemie emigracji. Dla twórców Medea jest przede wszystkim figurą wygnaństwa. „Medee” to nieprzerwany ciąg działań aktorskich i instalacji układający się w poetycki obraz odrzucenia. Dagmara Chojnacka recenzuje w Radiu Wrocław: „Teatr ZAR do swojego nowego spektaklu zaprosił artystów z całego świata. Są lamenty z Teheranu, grecki tekst, włoska aktorka. Nie ma Medei Eurypidesa. Jest tratwa na pełnym morzu....”. Popremierowe pokazy mają miejsce 6–9 listopada.

Bilety na spektakle dostępne są na stronie internetowej Olimpiady Teatralnej i w Biurze Festiwalowym we wrocławskiej Barbarze, ul. Świdnicka 8c, oraz na stronie i w stacjonarnych punktach sprzedaży Ticketpro (m.in. sklepach: Empik, Media Markt, Saturn Planet).

W ramach cyklu „Prawda i tylko prawda” w nurcie głównym odbędą się o godz. 12:00 we Wrocławskim Teatrze Lalek dwa spotkania z reżyserami: Eimuntasem Nekrošiusem dnia 5 listopada, a 7 listopada z Janem Fabrem. Poza programem nurtów w ramach projektu „Witness/Action” realizowane są warsztaty z Chiarą Guidi, która wspólnie z Romeem i Claudią Castellucci założyła Socìetas Raffaello Sanzio. Zajęcia warsztatowe zakończy spektakl „GARDŁO. W trzech odsłonach”, prezentowany czterokrotnie 5 i 6 listopada. Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Więcej informacji: www.theatreolympics2016.pl

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Olimpiada Teatralna. Kolejny weekend Czekaj_czekaj_czekaj_fot_Wonge_Bergmann_01 Chiara_Guidi_spektakl_fot_Alessandro_Scotti Czekaj_czekaj_czekaj_fot_Wonge_Bergmann_05 Czekaj_czekaj_czekaj_fot_Wonge_Bergmann_13 Jan_Fabre_fot_Stephen_Mattues_3 Medee_fot_Maciej_Zakrzewski_01 Medee_fot_Maciej_Zakrzewski_02 Medee_fot_Maciej_Zakrzewski_03 Medee_fot_Maciej_Zakrzewski_04 Ostatnia_tasma_Krappa_fot_Lucie_Jansch_02 Ostatnia_tasma_Krappa_fot_Lucie_Jansch_09 Ostatnia_tasma_Krappa_fot_Lucie_Jansch_05 Chiara_Guidi_fot_Simona_Barducci Chiara_Guidi_spektakl_fot_Alesandro_Scotti

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail