Zgłoś uwagę

TransDesign

24 września – 15 listopada 2015
Galeria Regionalna w Libercu, Północnoczeskie Muzeum w Libercu

„TransDesign” to wielowymiarowa wystawa osiągnięć pracowników naukowo-dydaktycznych, dyplomantów i studentów Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu z zakresu specjalności projektowych: architektury wnętrz i mebli, scenografii, wzornictwa, ceramiki i szkła oraz grafiki projektowej.

Tytuł wystawy odnosi się do tematu przekraczania granic, również granic sztuki projektowania, integrowania dyscyplin oraz wymiany doświadczeń w poszukiwaniu nowych idei w dobie innowacyjności. Celem  wystawy jest promocja polskiej sztuki projektowania poza granicami kraju, otwartość kulturowa, ciekawość innych myśli oraz akceptacja odmiennych postaw i dokonań.

Projekt „TransDesign” stanowi bodziec do pogłębionej wymiany działań projektowo-artystycznych w wymiarze społeczno-kulturalnym i jest kontynuacją międzynarodowego dialogu środowiskowego i pokoleniowego, nawiązującego do wieloletniej współpracy transgranicznej Okręgu Libereckiego z Województwem Dolnośląskim.
 

Wystawa będzie okazją do podsumowań znaczących osiągnięć akademickiego środowiska projektantów w związku z przypadającym w roku 2016 Jubileuszem 70-lecia Wrocławskiej Uczelni.

Kurator wystawy: dr Mieczysław Piróg
Organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Galeria Regionalna Liberec
Współorganizatorzy: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Północnoczeskie Muzeum w Libercu, Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016

www.asp.wroc.pl
wstęp płatny

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

trans 017

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail