Zgłoś uwagę

Transfer – Antonina Joszczuk

17–31 października 2016
Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności – Akademia Sztuk Pięknych

otwarcie: 18 października 2016, godz. 12:00


Wystawa w ramach projektu Play with Glass – European Glass Festival.

W czasie snu odkrywamy nasze nowe oblicze. Podczas projekcji podświadomości przestrzegane przez nas w realnym życiu normy i zasady ulegają często deformacji i wynaturzeniu. Tłumione za dnia emocje wybuchają ze zdwojoną siłą. Z uczciwych, łagodnych i nieśmiałych ludzi stajemy się złodziejami, mordercami, ekshibicjonistami. Nie możemy przerwać płynących w czasie snu transmisji i transferu danych; zmuszeni jesteśmy w nich uczestniczyć...

Wizualizuję w szklanej materii dwoistość ludzkiej natury, która pod atrakcyjną powłoką racjonalności skrywa trudne do zaakceptowania informacje i obrazy.

Antonina Joszczuk

 

ANTONINA JOSZCZUK

Dyplom na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, 2006. Od 2009 roku zatrudniona na tej uczelni w Pracowni Podstaw Szkła Artystycznego. W 2016 roku uzyskała tytuł doktora.

Finalistka 4th International Triennial of Silicate Arts, Centrum Kulturalno-Konferencyjne w Kecskemét (Kecskeméti Kulturális és Konferencia Központ), Węgry, 2014, oraz konkursu International Glass Prize, muzeum szkła GlazenHuis, Lommel, Belgia, 2015.

Udział w 2 wystawach indywidualnych w kraju: ”Zajęte – Tośka”, galeria SiC!, BWA Wrocław, 2008; ”Ale bobry już od dawna robią lepsze patery od Pani”, Galeria Zamostek, Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, 2014. Udział w 39 wystawach zbiorowych w Polsce, Belgii, Czechach, Danii, Niemczech i na Słowacji, m.in.: ”Space Between Us”, Kunsthaus, Wiesbaden, Niemcy, 2012; ”Trzy wymiary”, Centrum Rzeźby Polskiej, Orońsko, 2013; ”Poland – Glass made in Wroclaw”, Glasmuseum Alter Hof Herding, Coesfeld, Niemcy, 2014; ”Process”, GlazenHuis, Lommel, 2015.

Jej prace znajdują się w zbiorach Centrum Kulturalno-Konferencyjnego w Kecskemét oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech i USA.

Tworzy obiekty i instalacje ze szkła. Czasami łączy szkło z innymi materiałami: plastikiem, pianką poliuretanową, silikonem.

 

więcej informacji pod adresem: http://www.europeanglassfestival.com/

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Transfer - Antonina Joszczuk 2 4 1 0005 A Joszczuk fot Sara Garncarczyk 7 8 5 A Joszczuk fot Sara Garncarczyk

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail