Zgłoś uwagę

Opera „Trubadur” Giuseppe Verdiego

16-18.12.2016
"Trubadur” Giuseppe Verdiego jest pierwszą premierą Opery Wrocławskiej w sezonie 2016/2017. To opowieść z klasycznym trójkątem bohaterów – dwójką zakochanych, Leonorą i Manrikiem, oraz zazdrosnym o ich uczucie Hrabią di Luna. Inscenizacja „Trubadura” została przygotowana we współpracy z Łotewską Operą Narodową. Ryga była Europejską Stolicą Kultury w roku 2014, kiedy to odbyła się premiera „Trubadura” w Łotewskiej Operze Narodowej.

Realizacja Opery Wrocławskiej, wpisana w kalendarium wydarzeń ESK, stanie się metaforyczną klamrą spinającą oba miasta. Reżyserem spektaklu Premiera w Operze Wrocławskiej: Giuseppe Verdi „Trubadur” jest Andrejs Žagars – jedna z najbardziej interesujących postaci we współczesnym teatrze. Przez niemal 20 lat był dyrektorem naczelnym Łotewskiej Opery Narodowej, za jego kadencji teatr umocnił swą pozycję na arenie międzynarodowej.

Orkiestrę Opery Wrocławskiej poprowadzi obecny dyrektor Marcin Nałęcz-Niesiołowski. W partiach Hrabiego di Luny, Leonory i Manrika usłyszymy zarówno solistów Opery Wrocławskiej, jak i gwiazdy światowych scen.

Miejsce: Opera Wrocławska, ul. Świdnicka 35
Organizator: Opera Wrocławska

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

trubadur

Tagi

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail