Trwa nabór do Forum Pisarskiego Dzieci i Młodzieży

wydarzenie

Ruszył nabór do Forum Pisarskie, które będzie miejscem przeznaczonym dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu aglomeracji wrocławskiej pragnących doskonalić swoje umiejętności pisarskie. W tym celu zostaną stworzone warunki sprzyjające pracy twórczej w różnych formach wypowiedzi, od poetyckich do publicystycznych, chcemy wspólnie realizować PASJĘ PISANIA. A pisania, jak twierdzi Krzysztof Mroziewicz, jeden z najwybitniejszych polskich dziennikarzy „… nikogo nie można nauczyć na siłę”. Pisania – to opinia Gabriela Garcii Marqueza „… można się nauczyć, pisząc”.

Uczestniczący w kursie uczeń poszerza swoje kompetencje językowe, co z pewnością znajdzie odbicie w szkolnej praktyce – nie tylko na lekcjach języka polskiego. Zajęcia Forum Pisarskiego Dzieci i Młodzieży są adresowane do tych młodych ludzi, którzy są zainteresowani sztuką słowa (zarówno jego używania, jaki i rozumienia), chcą wiedzieć i umieć więcej – lub też widzą się w przyszłości jako pracownicy mediów czy reklamy. To zarazem forma aktywnego (poprzez tworzenie) uczestnictwa w kulturze, a także sposób na zintegrowanie grupy młodzieży z różnych szkół wokół ciekawego projektu i przećwiczenie wraz z nimi wspólnego działania.

FORUM PISARSKIEZgłoszenie uczestnictwa w Forum polega na wypełnieniu i przesłaniu formularza zgłoszeniowego na adres: forum.pisarskie@wcrs.wroclaw.pl wraz z co najmniej jednym tekstem literackim swojego autorstwa w jednym z trzech obszarów: poezja, proza, publicystyka literacka. Formularz zgłoszeniowy można pobrać: T U T A J.

Termin zgłoszeń upływa 15 marca, natomiast warsztaty pisania kreatywnego w ramach Forum zostaną zorganizowane 23 kwietnia 2015 w sześciu grupach: trzy grupy dla uczniów szkół gimnazjalnych (poezja, proza, publicystyka literacka) oraz trzy grupy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych (poezja, proza, publicystyka literacka).

Regulamin Forum Pisarskiego jest dostępny: T U T A J.

Organizatorzy: Biuro Europejskiej Stolicy Kultury 2016, Departament Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia w ramach programu Młodzi Obywatele Kultury.