Zgłoś uwagę

Wystawa Photography Never Dies. Wstęp wolny!

Wystawa Photography Never Dies jest symboliczną opowieścią o narodzinach fotografii, jej ewolucji oraz wartościach jakie kryją się w naturze samego medium. Projekt przybrał formę metaforycznej ilustracji historii fotografii na przełomie 177 lat jej istnienia. Wystawa nie jest studium czy analizą o charakterze encyklopedycznym czy historycznym, jest przede wszystkim refleksją na temat roli fotografii w naszym życiu.

Wystawę będzie można oglądać do 31 marca 2017. (Galeria Wrocław Główny, 1 piętro, Wrocław ul. Piłsudskiego 105).

UWAGA: w piątek, 31 marca, wstęp na wystawę jest wolny!  

Zapraszamy!

Wystawa podzielona jest na osiem rozdziałów. Wśród nich: ikony światowej fotografii obok współczesnych projektów artystycznych, odbitek z prywatnych archiwów i zdjęć z internetowych portali: - Zaprosiłem artystów, którzy opowiadają o fotografii jako mediumi podchodzą do tego tematu w sposób metaforyczny. To projekty opowiadające zarówno o samej fotografii, jak i odpowiadające na pytanie, czym jest fotografia i jak zmieniła się przez ostatnie 170 lat – wyjaśnia Krzysztof Candrowicz, kurator.

Photography Never Dies to 8 przekrojowych projektów artystycznych z udziałem 10 artystów z 6 krajów. Do jednych z najciekawszych należą prace duetu Jojakim Cortis & Adrian Sonderegger, którzy w swoim szwajcarskim atelier zbudowali specjalną scenografię i zrekonstruowali najsłynniejsze zdjęcia, począwszy od  widoku z okna Nicéphore'a Niépce'a z 1827 roku, aż do płonącego World Trade Center uchwyconego przez Johna Del Giorno 11 września 2001 roku. Mocną puentą będzie praca Erika Kesselsa. To osobista opowieść o śmierci jego dziewięcioletniej siostry. Świadectwem jej życia stała się odnaleziona w albumie ostatnia fotografia. Zdjęcie to zyskało status rodzinnej ikony. Erik umieszcza to zdjęcie w wielu nowych kontekstach i na wielu nośnikach, dzięki czemu jego siostra – w co wierzy autor - będzie żyć wiecznie.

Artyści o fotografii 

Photography Never Dies - Catherine Balet:
 


Photography Never Dies - Francesca Seravalle:

Photography Never Dies - Jean Marie Donat:

Photography Never Dies - Szwajcarzy:

Photography Never Dies - Tom Stayte:

Photography Never Dies - Volker Hinz:

Photography Never Dies - Artur Urbański:

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Wystawa wystawa_przedluzona

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail