Zgłoś uwagę

Trzeci dzień 7. American Film Festival

Trzeci dzień festiwalu rozpocząć można o 10.15 konkursową czarną komedią Inne zło Carsona D. Mello (KNH 8) – o tym, że egzorcyści mogą stanowić większy problem niż duchy. W południe (KNH 3 12.15) zapraszamy na blok filmowy poświęcony nestorowi nowojorskiej awangardy Jonasowi Mekasowi, który w tym roku jest laureatem przyznawanej przez AFF nagrody Indie Star Award dla niezależnych filmowców. W zestawie: dokument o tym litewsko-amerykańskim twórcy Jak trzepot skrzydeł motyla Juliusa Ziza oraz film Mekasa z 2012 roku Ścinki z życia szczęśliwego człowieka – prywatna kronika z drugiej połowy XX wieku.

Wśród propozycji popołudniowych dwa filmy sekcji Festival Favorites, które podbiły tegoroczny festiwal Sundance: nagrodzony za reżyserię i obwołany najdziwniejszym obrazem w historii Sundance brawurowy Człowiek-scyzoryk duetu Dan Kwan i Daniel Scheinert, z Paulem Dano i Danielem Radcliffem; oraz przejmująca Christine Antonia Camposa opowiadająca historię telewizyjnej dziennikarki Christine Chubbuck (Rebecca Hall w życiowej roli), która 1974 roku popełniła samobójstwo na wizji. Kolejne seanse mogą należeć do dokumentów: o 17.45 w KNH 2 nazywany horrorem etnograficzno-socjologicznym Film o szczurach, w którym Theo Anthony analizuje rasistowskie wątki historii Baltimore, czy pokazywana w tym czasie w KNH 3 - Kivalina Giny Abatemarco (reżyserka będzie na pokazie), portret Innuitów na zapomnianej wysepce u wybrzeży Alaski.

Wieczór zakończyć można intrygującym Samotnikiem o perskich gangsterach z Los Angeles Daniela Grove’a (KNH 2, 20.30) lub filmem Rola kobiety Elisabeth Subrin, w którym na nowojorski światek artystyczny patrzymy oczami aktorki w życiowym kryzysie.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

7. AFF

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail