TSA, Illusion i Sabaton w Centrum Historii Zajezdnia!

Tradycyjnie już ostatni weekend sierpnia we Wrocławiu zarezerwowany jest na koncerty z cyklu „wROCK for Freedom – Legendy Rocka” z okazji rocznicy powstania NSZZ Solidarność. Miedzy 27 a 29 sierpnia wystąpią Lady Pank, TSA, Sabaton, Illusion, Hunter, a także szwedzka grupa SABATON. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej, gdzie zapraszamy także na bezpłatne koncerty z piosenkami Jacka Kaczmarskiego i największymi przebojami polskiego rocka z lat 80.  Projekt odbywa się w ramach oficjalnego programu Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016.

27-29 sierpnia / Centrum Historii ZAJEZDNIA/ (była zajezdnia MPK), ul. Grabiszyńska 184, Wrocław

wROCK FOR FREEDOM to koncerty głównie muzyki rockowej upamiętniające istotną rolę artystów w wyrażaniu oporu wobec totalitaryzmów, a także świętowanie porozumień sierpniowych i 36. rocznicy powstania „Solidarności”. W tym roku gwiazdami koncertu 27 sierpnia będą: obchodzący w tym roku swoje 35–lecie, uwielbiany przez publiczność kilku pokoleń - zespół Lady Pank, kultowa grupa Marka Piekarczyka i Andrzeja Nowaka – TSA oraz Wojciech Hoffman, lider zespołu Turbo, w specjalnym projekcie The Klenczon Experience - z piosenkami Krzysztofa Klenczona, współtwórcy sukcesu zespołów Czerwone Gitary i Trzy Korony.
Koncerty wROCK for Freedom od lat odbywają się w zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej, bliskim sercu wrocławian miejscu, gdzie w sierpniu 1980 roku rodziła się dolnośląska Solidarność.
28 sierpnia 2016 - w ramach  bezpłatnej MUZYCZNEJ LEKCJI HISTORII usłyszymy m.in. Piosenki Jacka Kaczmarskiego, które wykonają m.in. TRIO ŁÓDZKO – CHOJNOWSKIE, TRIADA POETICA, JUSTYNA PANFILEWICZ & CEZARY MOGIELNICKI, ADAM ŁAPACZ. Wieczór wypełnią przeboje polskiego rocka z lat 80-tych: „Nie pytaj o Polskę”,  „Ale wkoło jest wesoło”, „Szklana pogoda”, „Cykady na Cykladach”, „Polska”, „Mój jest ten kawałek podłogi”, „Dorosłe dzieci”, „Biała flaga". W nowych aranżacjach zaprezentują je najlepsze wrocławskie wokalistki: NATALIA LUBRANO, MARTA KOŁODZIEJCZYK, PAULINA LENDA, ANIA KŁYS, ALICJA KALINOWSKA z zespołem.

29 sierpnia wystąpi uwielbiany przez polską publiczność zespół SABATON. Tym razem wizyta szwedzkiej kapeli w Polsce poświęcona będzie promocji znakomitego krążka "Heroes", na którym znalazła się kolejna w dorobku zespołu piosenka dotycząca historii Polski, poświęcona rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu "Inmate 4859". Przed Szwedami wystąpi Illusion - z pewnością zasługujący na miano legendy rocka - w latach 90. to właśnie Tomasz „Lipa” Lipnicki i jego koledzy grali najbardziej niezapomniane koncerty, których mocne brzmienie łączyło się z mocnym przekazem – "Lipa" w swoich tekstach ostro sprzeciwiał się przemocy, poniżaniu innych ludzi i łamaniu praw człowieka. Program festiwalu zamyka powstała w 1985 roku grupa HUNTER.
Festiwal wROCK for Freedom jest częścią programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Do zobaczenia we Wrocławiu – Europejskiej Stolicy Kultury 2016!

PROGRAM wROCK for Freedom:

Centrum Historii Zajezdnia (była zajezdnia MPK), ul. Grabiszyńska 184, Wrocław

⇒ 27.08.16 godz.16.30 / wROCK for Freedom – Legendy Rocka 2016
LADY PANK / TSA / THE KLENCZON EXPERIENCE
bilety: 45 pln/50 pln
wejściówki (studenci i uczniowie): 35 pln/40 pln

⇒ 28.08.16  / wROCK for Freedom - Muzyczna Lekcja Historii
godz.16.00 Muzyczna Lekcja Historii - JACEK KACZMARSKI / TRIO ŁÓDZKO – CHOJNOWSKIE,

TRIADA POETICA, JUSTYNA PANFILEWICZ & CEZARY MOGIELNICKI, ADAM ŁAPACZ, laureaci Konkursu Bardów „Śpiewamy Kaczmarskiego”.
godz.19.30 / Muzyczna Lekcja Historii: POLSKI ROCK LAT’80 / NATALIA LUBRANO, MARTA KOŁODZIEJCZYK, PAULINA LENDA, ANIA KŁYS, ALICJA KALINOWSKA
wstęp wolny

⇒ 29.08.16 godz.  17.00 / wROCK for Freedom
16.00 Otwarcie bram