Zgłoś uwagę

Tydzień Filmu Niemieckiego w Nowych Horyzontach

Program wrocławskiej edycji przeglądu w Kinie Nowe Horyzonty. Na otwarcie Toni Erdmann Maren Ade.
W dniach 4-10 listopada w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się wrocławska edycja 16. Tygodnia Filmu Niemieckiego. To największy w Polsce przegląd kinematografii tego kraju, w którym prezentuje się najlepsze i najpopularniejsze tytuły roku.

­Współczesne niemieckie kino to zdecydowany i intrygujący gracz, który na międzynarodowej arenie śmiało konkuruje z kinematografiami francuską czy angielską. Niemieckim twórcom wciąż zdarza się kręcić filmy o tym, co było, jak w portrecie człowieka, który doprowadził przed sąd nazistowskiego zbrodniarza, Adolfa Eichmanna (Fritz Bauer kontra państwo). Ale reżyserzy wypracowali sobie także wolność mówienia o tym, co tu i teraz. W ramach Tygodnia widzowie zobaczą filmy o dylematach rodziców, oczekujących narodzin upośledzonego dziecka (24 tygodnie, oficjalna selekcja 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty), feministyczny doku-portret genialnej bułgarsko-niemieckiej malarki (Kim jest Oda Jaune?), studium małomiasteczkowej psychiki (Pewnego razu) i opowieść o strapionej nastoletniej psychice (4 królowie). W filmie Fukushima moja miłość widzowie przyjrzą się historii młodej Niemki, zaprzyjaźniającej się ze starszą Japonką podczas charytatywnej pracy z mieszkańcami miasta dotkniętego trzęsieniem ziemi w 2011 roku. We Wrocławiu pokazany zostanie premierowo Hologram dla króla Toma Tykwera, w którym Tom Hanks jako amerykański biznesmen udaje się do Arabii Saudyjskiej, aby sfinalizować ważny interes. Wszyscy będą – nareszcie! – mogli obejrzeć też nazywaną „najlepszym filmem ostatniej dekady” sensację z Cannes, czyli nominowany do Oscara Toni Erdmann, doskonały komediodramat o zawiłej relacji ojca i córki na tle jednoczącej się Europy.

We Wrocławiu odbędą się spotkania z twórcami. O Fritzbauer kontra państwo opowie znany z takich tytułów jak choćby Most szpiegów i Biała wstążka, aktor Burghart Klaußner. W programie dwa polskie akcenty. Zapraszamy na seans Letniego przesilenia, który został wzbogacony o spotkanie z reżyserem Michałem Rogalskim i producentami, oraz na spotkanie z tworzącym w Niemczech Piotrem J. Lewandowskim, autorem Jonathana. Po czwarte - prezentacja książki Ewy Fiuk Obrazo-światy, dzięko-przestrzenie. Kino Toma Tykwera, po seansie Hologramu dla króla.

Przegląd został przygotowany w ramach polsko-niemieckiego roku jubileuszowego, w czasie którego świętowane są obchody 25-lecia Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Cena biletu na seans to 16 zł.

[na podstawie materiałów autorstwa Anny Tatarskiej]


PROGRAM
4 listopada, piątek, godz. 19.00

Toni Erdmann
reż. Maren Ade / Niemcy 2016 / 162’


5 listopada, sobota, godz. 17.00
Letnie przesilenie
reż. Michał Rogalski / Polska, Niemcy 2015 / 110’
po seansie spotkanie z Michałem Rogalskim i producentami

godz. 20.00
24 tygodnie
reż. Anne Zohra Berrached / Niemcy 2016 / 102’

6 listopada, niedziela, godz. 20.00
Fritz Bauer kontra państwo
reż. Lars Kraume / Niemcy 2015 / 105’
po seansie spotkanie z Burghartem Klaußnerem

7 listopada, poniedziałek, godz. 20.00
Fukushima, moja miłość
reż. Doris Dörrie; / Niemcy 2016 / 104’

8 listopada, wtorek, godz. 18.00
Jonathan
reż. Piotr J. Lewandowski / Niemcy 2016 / 99’
po seansie spotkanie z reżyserem

godz. 20.00
4 królowie
reż. Theresa von Eltz / Niemcy 2015 / 100’

9 listopada, środa, godz. 17.00
Hologram dla króla
reż. Tom Tykwer / Niemcy 2016 / 89’
po seansie prezentacja książki Ewy Fiuk Obrazo-światy, dźwięko-przestrzenie

godz. 20.00
Pewnego razu
reż. Asli Özge / Niemcy, Holandia, Francja 2016 / 112’

10 listopada, czwartek, godz. 20.00
Kim jest Oda Jaune
reż. Kamilla Pfeffer / Niemcy 2016 / 75’

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Tydzień kina niemieckiego_Auf_Einmal (3) Toni Erdmann_1 Fritz Bauer kontra państwo_Tydzień Filmu Niemieckiego FUKUSHIMA_MON_AMOUR-Still5-RosalieThomass_KaoriMomoi HFTK_00590 _PRESS6-ToniErdmann_Still_03-PeterSimonischek copy Letnie przesilenie_autor Robert Palka 6 01_JONATHAN_Julia Koschitz © Jeremy Rouse 4Kings_01-07-2015_ohne_Titel.mov.Still018_-®PortAuPrincePictures_Kristian_Leschner Filmstill3 by MAGDALENA HUTTER_Oda Jaune

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail