Zgłoś uwagę

Tydzień Kina Hiszpańskiego w ramach ESK 2016

8 kwietnia w Kinie Nowe Horyzonty rozpocznie się 16. Tydzień Kina Hiszpańskiego. W programie tegorocznego przeglądu znalazło się dwanaście najgłośniejszych hiszpańskich filmów ubiegłego sezonu.

Przegląd rozpocznie się pokazem „Teraz albo nigdy” w reżyserii Marii Ripoll. Główny bohater tej zwariowanej komedii wyrusza wraz z rodziną w podróż do Anglii, gdzie ma odbyć się jego własny ślub. Nic jednak nie pójdzie zgodnie z planem i sama podróż stanie się największą przygodą jego życia.

W programie znalazły się także filmy przybliżające różne regiony Hiszpanii. Jako pierwszy, 9 kwietnia pokazany zostanie najnowszy film Fernando Colomo „Isla Bonita”. To urocza historia twórcy reklam, który w poszukiwaniu spokoju i inspiracji trafia na malowniczą wyspę Balearów. Nie przewiduje jednak, że w jego życiu pojawi się pewna niezwykła rzeźbiarka… Kolejnego dnia będziemy mieli okazję przenieść się do Katalonii. Wszystko za sprawą filmu „Doskonały dzień na latawce” – bezpretensjonalnej opowieści o sile więzi rodzinnych i potędze rozmowy. 13 kwietnia natomiast czeka nas wyprawa do Galicji. Tam właśnie rozgrywa się akcja najnowszego filmu Ignacia Vilara „ W cugu”, który jest portretem społeczności mierzącej się z trudną rzeczywistością po wojnie domowej.

Hiszpańskie kino rozrywkowe reprezentuje „Sławetny: Agent sekretny” (pokaz także 13 kwietnia,). Film Javiera Ruiza Caldery to historia chłopaka, który odkrywa, że jego ojciec jest tajnym agentem. Przepełniona akcją i humorem produkcja przywodzi na myśl filmy typu „Kingsman: Tajne służby”, czy „Agentka”.

Na zakończenie przeglądu pokazany zostanie film akcji Daniego de la Torre „Nieznany”. Główny bohater (znany z filmu „Mama” - Luis Tosar) w drodze do pracy odbiera tajemniczy telefon. Tajemniczy rozmówca informuje go, że jeśli nie spełni jego żądań, w samochodzie zostanie zdetonowany ładunek wybuchowy.

Bilety w cenie 18 i 16 zł do kupienia w kasach kina, więcej informacji na stronie: T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Tydzień Kina Hiszpańskiego

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail