Zgłoś uwagę

VIII LEO Festiwal: rusza sprzedaż biletów

Tegoroczna edycja LEO Festiwalu, który jest elementem programu muzycznego ESK 2016, odbędzie się pomiędzy 29 maja, a 4 czerwca. Podczas VIII już edycji, festiwal zaprosi do współpracy sportowców, tancerzy i muzyków – największy nacisk zostanie położony właśnie na muzykę i sport. Obie dyscypliny łączy konieczność dbania o dobrą kondycję i refleks (w sporcie nazywamy to treningiem, w muzyce – ćwiczeniem), podobieństwo widoczne jest również w wyzwaniach dla umysłu: zarówno muzycy, jak i sportowcy starają się znaleźć sposób, aby jak najlepiej wykorzystać własny potencjał. 

Od 23 marca rusza sprzedaż biletów na VIII edycję LEO Festiwalu.

Różne odcienie LEO Festiwalu 
Podczas koncertu zatytułowanego Festival du corps ukazujemy liczne aspekty relacji muzyki i sporty - będą to również relacje humorystyczne. Najbardziej wyrafinowanym połączeniem treningu sportowego i muzyki wydają się być taniec i balet. Dlatego właśnie po utworze Apollo i muzy Strawińskiego tego wieczoru obejrzymy balet Twory Prometeusza do muzyki Beethovena w zdumiewającej choreografii autorstwa Rose Breuss. 

Jednym z głównych wątków Leo Festiwalu jest współpraca z dziećmi. W tym roku przygotujemy dla Państwa nową operę dziecięcą, w której wezmą udział mali śpiewacy. Towarzyszyć im będzie oczywiście NFM Lepoldinum, orkiestra, która z niezwykłym entuzjazmem i cierpliwością wspiera działania młodych ludzi. Dla nich zaś działanie z profesjonalnymi muzykami jest wspaniałą motywacją. Podobnie radosna postawa cechuje Małgorzatę Podzielny, która przygotuje małych solistów i chór. W roli narratora w operze wystąpi Grażyna Wolszczak.

Koncert finałowy festiwalu połączy dwie orkiestry smyczkowe: Leopoldinum i orkiestrę gościnną, Sinfoniettę Cracovię. W ten sposób otwarte zostaną możliwości zarówno połączenia, jak i skontrastowania dźwięków i gestów. Festiwal zwieńczą utwory: Polyptique Franka Martina, w którym w roli solisty usłyszymy znakomitego austriackiego skrzypka Benjamina Schmida, a także Muzyka na instrumenty strunowe, perkusję i czelestę Bartóka.

Dyrektorem artystycznym i dyrygentem  Leo Festiwalu jest Ernst Kovacic. 

 

Więcej o festiwalu i kupnie biletów można przeczytać: T U T A J
Leo Festiwal

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Leo Festiwal

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail