Zgłoś uwagę

VoicEncounters | Seminarium praktyczne

14–24 kwietnia 2016

VoicEncounters wyrasta z przekonania, że głos jest narzędziem komunikacji przekraczającym język i różnice kulturowe. To spotkania poświęcone refleksji nad zjawiskiem ludzkiego głosu i muzykalności oraz ich kulturowym realizacjom. Ich celem jest stworzenie wielowymiarowej przestrzeni, w której nastąpi spotkanie wielu kultur wokalnych z całego świata.

Seminarium praktyczne VoicEncounters to: warsztaty, koncerty, spotkania, wykłady, oparte na różnych sposobach posługiwania się głosem/pracy z głosem, które mogą być wykorzystane w procesie twórczym, wzbogacając warsztat aktora/performera.

Pierwsza edycja VoicEncounters, „Fenomen łacińskich konfraterni”, odbyła się w 2010 roku, kolejne, w 2012 i 2013 roku, poświęcone były dziedzictwu i historii Ormian. Tegoroczną edycję, organizowaną przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego i Teatr ZAR we współpracy z Centre for Performance Research i Site de pratiques théâtrales Lavauzelle, tworzą cztery linie programowe:

  • „Mediterraneas” (męskie konfraternie z basenu Morza Śródziemnego: Cuncordu de Orosei z Sardynii oraz Arciconfraternita del SS. Sacramento alla Madrice z Sycylii, Cuncordu de Cuglieri z Sardynii, Cunfraterna di a Serra z Korsyki oraz zespół In Medias Res i Schola Gregoriana Silesiensis)
  • „Giving Voice” (Kristin Linklater, Olga Szwajgier, Jorge Parente, Chan E. Park, Tomasz Rodowicz, Elina Toneva i Tomasz Krzyżanowski z Teatru CHOREA, Fátima Miranda)
  • „My Voice is My Country” (Ditte Berkeley z Hiszpanii/Polski, Aram i Virginią Kerovpyanowie z Francji, Natalia Połowynka z Ukrainy, Bente Kahan z Norwegii/Polski, Mahsa i Marjan Vahdat oraz Atabak Elyasi z Iranu, zespół Mazaher z Egiptu, Selda Öztürk, Diler Özer, Metehan Dada, Alican Karapınar z Turcji, Mariana Sadovska z Ukrainy/Niemiec)
  • „Ślady/Traces” (grupa Nanila/członkowie rodziny Pilpanich z Gruzji, chór Sakhioba z Gruzji, chór Asoghig z Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego św. Trójcy w Stambule).

Gościem specjalnym seminarium będzie Diamanda Galás.

Warsztaty i koncerty dopełni międzynarodowa konferencja „Pedagogika głosu” z udziałem wybitnych naukowców, pedagogów i praktyków. Każdy z czterech dni wykładów, prezentacji i dyskusji poświęcony będzie innym obszarom tematycznym związanym z ich pracą.

 

Więcej informacji:  T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Armine Sister teatr ZAR Diamanda_Galas_fot_Alan_Amato_1 Fatima_Miranda_fot_Rudiger_Lang Sakhioba_fot_David_Jamrishvili ve Bente_Kahan_z_gitarą_fot_Lukasz Giza Armine_Sister_Teatr_ZAR_fot_Karol_Jarek Cuncordu_di_Cuglieri_Sardynia_fot_Giuseppe_Cotzia_3 Chan_E_Park_fot_Mensi_Sanhermelando

Tagi

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail