Zgłoś uwagę

W walce o Walce. Małe Instrumenty wydają nową płytę

małe instrumenty_slajder

Paweł Romańczuk wraz z formacją Małe Instrumenty pracuję nad zrealizowaniem nowego wydawnictwa muzycznego. Będzie to kolejna muzyczna książką i płyta po takich nietypowych w formie i treści publikacjach, jak „MI grają Chopina” (2010), „Chemia i Fizyka” (2011), „Katarynka” 2012, czy „Samoróbka” 2013). Ostatnia z nich ("Samoróbka") ukazała się we współpracy z Biurem Europejskiej Stolicy Kultury 2016. 

Zespół Małe Instrumenty to bardzo unikalne zjawisko w naszej części Europy. Do tworzenia muzyki używa tylko i wyłącznie tzw. "małych instrumentów" – profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych, własnych konstrukcji grających i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki.

W tym roku Romańczuk stawia na utwory w stylu „walca” – formy muzycznej pojawiającej się niemal w każdym wcześniejszym projekcie Małych Instrumentów. W tradycyjnie szerokim i eksperymentalnym podejściu do muzyki walce brzmiały będą bardzo różnorodnie. Zaangażowanie sporej ilości instrumentów gwarantuje wielobarwność muzyki, która zdecydowanie wykracza poza taneczne konsekwencje walca.

Nagrania są w trakcie, a żeby płyta mogła się ukazać zespół postanowił spróbować społecznego finansowania za pomocą portalu polakpotrafi.pl. Zespół chciałby wydać "Walce w Walce" w nietypowym opakowaniu, jednak koszt produkcji takiego wydawnictwa jest niemal dwukrotnie wyższy niż standardowej płyty wydanej w digipack'u. Premierę płyty przewiduje się na 1 października 2014 roku.

Jak można pomóc? Wszelkie potrzebne informacje znajdują się: TUTAJ.

Poniżej prezentujemy króki film poświęcony "Samoróbce", jednej z poprzednich produkcji Małych Instrumentów:

  

 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail