Zgłoś uwagę

Warsztaty dla wrocławian! Część pierwsza

Warsztatowa jesień we Wrocławiu - czas start! Mieszkańcy i mieszkanki naszego miasta przygotowali dla was propozycje zajęć, w których możecie wziąć udział. W ramach specjalnego naboru programu mikroGRANTY ESK 2016, realizowanego pod patronatem i przy wsparciu firmy KOGENERACJA S.A., możecie wzajemnie się od siebie uczyć, rozwijać swoje pasje, dzielić się wiedzą i czerpać wiedzę od innych. Sprawdźcie czego możecie się nauczyć od swoich sąsiadów; poniżej znajdziecie krótkie opisy warsztatów oraz szczegóły dotyczące rekrutacji.

1. [DLA MŁODZIEŻY] SitoOgród w MiserArt
CZAS: 5-26 listopada (każda sobota miesiąca)
MIEJSCE: MiserArt- strefa kultury w labiryncie wykluczenia (ul. Cybulskiego 35A)
WIEK: 13-17 lat
LIMIT MIEJSC: 10 osób
REKRUTACJA: zgłoszenia od 17 października do 5 listopada na adres mailowy sito.ogrod@wroclaw2016.pl(warunkiem uczestnictwa jest chęć wzięcia udziału we wszystkich 4 spotkaniach, decyduje kolejność zgłoszeń)

Czy wiesz, że możesz wydrukować tkaninę lub tapetę ze swoim własnym wzorem? Ciekawi Cię jak się to robi? Dołącz do projektu "SitoOgród w MiserArt" i poznaj technikę sitodruku pod okiem Mistrzów! Propozycja grupy „SitoOgrodnicy” to cykl warsztatów podzielonych na dwie części. W październiku do pracy zostaną zaproszeni bezdomni wrocławianie i wrocławianki. W listopadzie przekażą nabyte przez siebie umiejętności grupie młodzieży chętnej wziąć udział w zajęciach. Nad całością czuwać będzie Natalia Jerzak - absolwentka wrocławskiego ASP. Wspólnymi siłami przeniesiemy Twoje rysunki na duży format i wydrukujemy z nich wzorzyste tkaniny, tapety i plakaty, które zostaną zaprezentowane w postaci wystawy.
Więcej warsztatów: T U T A J


2. [DLA DRAMATOPISARZY] Wrocław. Kapsuła czasu
CZAS: 12-13 oraz 19-20 listopada 2016 r.
MIEJSCE: HART hostel&art (ul. Ludwika Rydygiera 25)
LIMIT MIESJC: 10 osób
REKRUTACJA: próbki swoich tekstów należy przesłać do 28 października 2016 r. na adres mailowykapsułaczasu@wroclaw2016.pl

Prowadzący warsztaty dramatopisarskie, Zuzanna Bućko oraz Szymon Bogacz, za pomocą tytułowej kapsuły czasu przeniosą wyobraźnię uczestników w przeszłość oraz przyszłość trzech wrocławskich budynków. Początkujący dramatopisarze będą mieli za zadanie stworzyć krótkie etiudy dramatyczne inspirowane tym właśnie tematem. A już 30 listopada zaprosimy wrocławian do interaktywnego spaceru między trzema miejscami, gdzie w formie przestrzennej instalacji prezentowane będą stworzone w trakcie warsztatów historie. Opowieści te, na zaledwie trzy godziny, pojawią się na ścianach budynków przenosząc przypadkowych i nieprzypadkowych przechodniów w czasie.

Szymon Bogacz oraz Zuzanna Bućko od trzech lat tworzą dział literacki Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Od kilku lat współtworzą spektakle teatralne jako autorzy, dramaturdzy oraz współreżyserzy. Są to m.in. „Karskiego historia nieprawdziwa” (Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze) czy „Nocami i dniami będę tęsknić a Tobą” (Teatr Polski w Bielsku-Białej). Ich przedstawienia prezentowane są na licznych, polskich festiwalach teatralnych.
Więcej warsztatów: T U T A J


3. [DLA WSZYSTKICH] Grabiszyn-Grabiszynek. W poszukiwaniu Ducha Dzielnicy
CZAS:
24 – 25 października  2016 – warsztaty z szablonu oraz dźwiękowe
26 – 27 października 2016 – warsztaty plakatu
27 – 28 października 2016 – warsztaty film owe
14 – 15 listopada 2016 - warsztaty fotograficzne
MIEJSCE: Ośrodku Działań Artystycznych Firlej (ul. Grabiszyńska 56)
WIEK: bez ograniczeń
LIMIT MIEJSC: 15 osób na każde z warsztatów, na warsztaty filmowe 8 osób
REKRUTACJA: zgłoszenia należy przesyłać od 10 października na adres mailowy:grabiszyn.grabiszynek@wroclaw2016.pl; warunkiem uczestniczenia  w warsztatach fotograficznych jest posiadanie jakiegokolwiek urządzenia robiącego zdjęcia.

Zapraszamy mieszkańców osiedla Grabiszyn-Grabiszynek, do wzięcia udziału w cyklu pięciu warsztatów kreatywnych, których celem będzie wspólne odkrywanie motywów charakterystycznych dla tej dzielnicy.  Stworzymy wspólną wizję Ducha Dzielnicy, opartą na indywidualnych pomysłach, swobodzie działania i twórczej ekspresji. Korzystając z szablonów, pędzli, wałków i sprayów przeniesiemy nasz pomysł na jedną ze ścian Firleja. Spróbujemy złowić dźwięki charakterystyczne dla Grabiszynu – Grabiszynka. Wykoanmy z nich wspólnie niepowtarzalną kompozycję muzyczną , która będzie miała oddać charakter i atmosferę tej okolicy. Postaramy się uchwycić w obiektywie genius loci. Wspólnie przyjrzymy się różnorodnym praktykom przekazywania idei poprzez obraz fotograficzny, po czym postaramy się wybrać najodpowiedniejsza formę dla każdego projektu. W ramach warsztatu filmowego powstanie  dokument, który ukaże na ile lokalna społeczność identyfikuje się z Grabiszynem i czy jest ona w stanie nakreślić charakter tej dzielnicy oraz jej granice. Aż w końcu staniemy przed bardzo trudnym zadaniem zaprojektowania dowolną techniką (nie używając komputera) plakatu osiedlowego.

Warsztaty będą prowadzone przez: Lenę Czerniawską (szablon), Mateusz Ryczek (dźwięk), Daniel Filipek (foto), Jakub Gryzowski (film), Jakub Zasada (plakat).
Więcej warsztatów: T U T A J


4. [DLA DZIECIAKÓW] Masz wiadomość! Przyjdź!
CZAS, MIESJCE, WIEK:
Warsztaty plecionkarskie:
7.10 (SP  nr 53, ul. Strachocińska 155) DZIECI W WIEKU 6-10 LAT,
14.10 (Warsztat Terapii Zajęciowej "Wspólnota"  Fundacji im. Brata Alberta we Wrocławiu, ul. Smocza 4)

Warsztaty architektoniczno-historyczne:
21.10 (Warsztat Terapii Zajęciowej "Wspólnota"  Fundacji im. Brata Alberta we Wrocławiu, ul. Smocza 4),
28.10 (SP nr 53, ul. Strachocińska 155) DZIECI W WIEKU 6-12 LAT,
4.11 (Klub Mieszkańca Olimpia Port ul. Marco Polo),
9.11 (Warsztat Terapii Zajęciowej "Wspólnota"  Fundacji im. Brata Alberta we Wrocławiu, ul. Smocza 4)

Warsztaty dziewiarskie:
11.10 (SP nr 53, ul. Strachocińska 155) DZIECI W WIEKU 6-12 LAT,
25.10 (Warsztat Terapii Zajęciowej "Wspólnota"  Fundacji im. Brata Alberta we Wrocławiu, ul. Smocza 4),
8.11 (Klub Mieszkańca Olimpia Port ul. Marco Polo)
REKRUTACJA: od 25 września na adres: masz.wiadomosc@wroclaw2016.pl należy przesłać zgłoszenia z odpowiedzią na pytanie „Z czym kojarzy ci się wyrażenie PODZIEL SIĘ ENERGIĄ?”
Warsztaty plecionkarskie: w tytule wiadomości proszę wpisać „PLOTĘ”
Warsztaty architektoniczno-historyczne: w tytule wiadomości proszę wpisać „PROJEKTUJĘ I BUDUJĘ!”
Warsztaty dziewiarskie: w tytule  wiadomości proszę wpisać „DZIERGAM I IDENTYFIKUJĘ!”

Do osiedli Strachocin-Swojczyce-Wojnów, gdzie ludzie znają się od pokoleń, dołączane są nowe, ogromne przestrzenie mieszkalne, wprowadzają się tysiące nowych mieszkańców. Żyjemy w miejscu, gdzie powojenna przeszłość osiedla, "zderza się" z jego przyszłością, a jednocześnie tak niewiele wiemy o sobie nawzajem. Czy można to zmienić, znaleźć sposób i punkt przenikania się "nowego" ze "starszym"?
Naszym zdaniem TAK! Dlatego wysyłamy informację do wszystkich: "Masz wiadomość! Przyjdź!".

Zapraszamy na warsztaty plecionkarskie, na wspólne szydełkowanie, na warsztaty architektoniczne. Posłuchamy razem historii osiedla i ciekawych opowieści. Wspólnie wybierzemy "miejsca", w których będziemy zostawiać sobie wiadomości, gdzie wypijemy kawę i spotkamy się na potańcówce. Stawiamy na integrację poprzez osobiste spotkania, działania artystyczne i społeczne. Chcemy, aby nowi mieszkańcy czuli się związani z miejscem, do którego się przeprowadzili. Aby mogli powiedzieć: "Jestem u siebie! Jestem z Wami!".
Więcej warsztatów: T U T A J


5. [DLA WSZYSTKICH] Rzeźbimy posąg Neptuna na pl. Nowy Targ
CZAS: 4-7 października 2016 r.
MIEJSCE: pl. Nowy Targ
WIEK: bez ograniczeń
REKRUTACJA: nie obowiązuje

W październiku wrocławianie i wrocławianki wezmą udział we wspólnym rzeźbieniu glinianego pomniku Neptuna, w samym centrum miasta, na placu Nowy Targ. Oprócz tego mieszkańcy będą dzielić się z nami swoją wizją mitycznego boga. Powstałe prace zostaną rozwieszone na placu w trakcie czterodniowych warsztatów. Zajęcia zwieńczy krótki wykład o przeszłości placu.
Więcej warsztatów: T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

WARSZTATY

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail