Warsztaty filmowe „Wrocław od świtu do zmierzchu”

Zapraszamy młodych filmowców oraz pasjonatów z Wrocławia do udziału w warsztatach filmowych Wrocław od świtu do zmierzchu, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 3-15 listopada 2015 r. Warsztaty są częścią projektu Świat od świtu do zmierzchu, w ramach którego grupa uznanych polskich dokumentalistów prowadzi zajęcia warsztatowe w różnych miastach świata, w rezultacie których powstają filmy dokumentalne będące portretami tych miast. Projekt odbył się już w Moskwie, Kijowie, Mińsku, Pekinie, Tokio, Tbilisi, Erewaniu, Kiszyniowie, Bydgoszczy, Baku, Stambule i Kalkucie.

Do udziału we wrocławskiej edycji zapraszamy młodych filmowców, studentów filmoznawstwa, kulturoznawstwa, dziennikarstwa bądź innych kierunków, pasjonatów filmu oraz miłośników Wrocławia. Poszukujemy zarówno dokumentalistów, jak i osób, które będą współpracować z uczestnikami warsztatów w poszukiwaniu pomysłów na realizację etiud filmowych oraz pomagać zagranicznym studentom Łódzkiej Szkoły Filmowej. Warsztaty we Wrocławiu poprowadzą wybitni dokumentaliści Jacek Bławut, Maciej Drygas i Paweł Łoziński.

Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia można wysyłać do 2 listopada 2015 r. na adres mailowy: victoria@docworld.pl. W treści zgłoszenia prosimy napisać kilka słów o sobie: doświadczenie filmowe, wykształcenie, zainteresowania etc. Mile widziane będą również pomysły na 3-4 minutowe etiudy dokumentalne.

Założenia artystyczne i więcej informacji o projekcie znajdą Państwo w załączniku Świat od świtu do zmierzchu oraz na stronie internetowej www.docworld.pl.

Projekt jest realizowany w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wrocław od zmierzchu do świtu