Zgłoś uwagę

Warsztaty kolażu i poezji dada dla dzieci

Modernizm, dadaizm, poezja i kolaż to cztery słowa klucze opisujące warsztaty dla dzieci, na które Stowarzyszenie PAKT zaprasza już 3 grudnia. Młodzi wrocławianie w wieku 9-12 lat będą eksperymentować ze słowem oraz obrazem, aby stworzyć nieoczywiste poetyckie kompozycje.

Myślisz, że poezja to głównie ograniczające rymy, nudne liczenie sylab i romantyczne porównania? Podczas nadchodzących warsztatów zapomnisz wszystko to, czego o poezji nauczyłeś się w szkole. Przekonasz się, że wiersz to przede wszystkim obszar swobodnego poszukiwania, zabawy i dowcipu. Nie musi on opiewać bohaterów czy zwycięskich bitew. Może być hołdem dla bezsensu, bałaganu, codziennych przedmiotów. A co najważniejsze może być dziełem przypadku!

Wzorem tzw. dadaistów, czyli awangardowych poetów sprzed prawie 100 lat, zamkniemy oczy i na chybił trafił wylosujemy z kapelusza Kuny Przewodniczki słowo, obraz lub przedmiot. Z tych przypadkowych materiałów stworzymy poetyckie kolaże, których jedynym celem jest dobra zabawa. Wyjdą nam “głupoty”? Zbitki niezrozumiałych słów? A może zupełnie “przypadkiem” wpadniemy na genialną myśl? Daj się porwać wolnej grze skojarzeń i sprawdź co się stanie. Zapraszamy!

Zajęcia odbędą się 3 grudnia w godzinach 12:00-14:00 w Fabryce Sensu, czyli przyjaznej i inspirującej przestrzeni przystosowanej do organizacji szkoleń, warsztatów, konferencji, bankietów.

Efekt pracy pokażemy na wystawie, której wernisaż zaplanowano na 13 grudnia 2017, godz. 19:00 w siedzibie Dolnośląskiej Okręgowej Izbie Architektów RP przy ul. Wróblewskiego 18 we Wrocławiu.

Wstęp bezpłatny! Obowiązują zapisy za pośrednictwem maila: hello@stowarzyszeniepakt.pl. Warsztaty poprowadzi Aleksandra Solińska ze Stowarzyszenia PAKT.

Kto za tym stoi?
Stowarzyszenie PAKT zrzesza praktyków pracy projektowej w obszarze edukacji oraz organizacji wydarzeń kulturalnych. W ramach swojej działalności PAKT organizuje wystawy, przygotowuje publikacje oraz wdraża projekty w obszarze kultury. PAKT tworzą: Aleksandra Krupa, Joanna Panciuchin, Piotr Jakub Fereński, Ola Solińska, Anna Sztromwasser, Tomasz Nowak i Mateusz Stefaniak.
FB: @ktowidzialmodernizm

Projekt realizowany jest dzięki programowi mikroGRANTY ESK Wrocław 2016.

Partner merytoryczny: Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego
Partnerzy: Wrocławska Rewitalizacja, Fabryka Sensu
Patroni medialni: BRYŁA, Architektura-Murator, TuWrocław, Wrocław.pl, KochamWrocław, UrbNews, DOKiS

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

kolaze dada 2

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail