Zgłoś uwagę

Weekend z Europejskimi Nagrodami Filmowymi

Weekend 9 - 11 grudnia będzie prawdziwym świętem europejskiego kina, pełnym premier i spotkań z twórcami. W związku z ceremonią przyznania Europejskich Nagród Filmowych 2016 we Wrocławiu Kino Nowe Horyzonty we współpracy z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016 zaprasza widzów na wyjątkowe wydarzenia filmowe.

sprzedaż biletów na pokazy filmów nominowanych 

Zobacz także: 

spotkanie z Piercem Brosnanem

spotaknie z Jean-Claudem Carrièrem

spotkanie z Wimem Wendersem 

9 grudnia (piątek) zaprosimy na spotkanie z wybitnym scenarzystą i tegorocznym laureatem Nagrody za całokształt twórczości Jean-Claudem Carrièrem. Przed seansem Dantona o godz. 19.30 twórca spotka się z widzami. Zanim na ekran trafi wspomniany film Andrzeja Wajdy, wyświetlimy krótki metraż Szczęśliwa rocznica (reż. J.C. Carrière, Pierre Étaix). W sobotę 10 grudnia od rana do wieczora, w iście festiwalowym trybie, będziemy oglądać wszystkie tytuły nominowane do Europejskich Nagród Filmowych 2016: 42 filmy pełnometrażowe - fabuły, dokumenty oraz animacje oraz 15 filmów krótkich (w trzech zestawach).

Z okazji seansów kino odwiedzą twórcy filmów (aktorzy, reżyserzy, scenarzyści i inni goście). O godz. 19.30 rozpocznie się transmisja uroczystej gali wręczenia nagród z Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. To będzie wieczór pełen wrażeń, który pozwoli widzom poczuć się prawdziwymi uczestnikami ceremonii. Będzie na nich czekać specjalnie przygotowany z tej okazji poczęstunek i okołofilmowe atrakcje. Finałem weekendu będzie pokaz filmu wyróżnionego jako Europejski Film Roku 11 grudnia (niedziela) o godz. 11.00 oraz - również tego dnia - dwa spotkania z niemieckim reżyserem i jednocześnie przewodniczącym Europejskiej Akademii Filmowej Wimem Wendersem. Twórca odwiedzi kino po polskiej premierze swojego najnowszego filmu Piękne dni w Aranjuezie o godz. 20.15 (prezentowanego w konkursie na tegorocznym MFF w Wenecji) oraz po seansie Piny 11 grudnia o godz. 16.00.

Szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń poniżej.
 Ceny biletów:
Pokazy filmów nominowanych do Europejskich Nagród Filmowych 2016 - 6 zł
Pokaz Europejskiego Filmu Roku - 6 zł
Pokaz filmu Danton i spotkanie z Jean-Claudem Carrièrem - 6 zł
Transmisja Gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych 2016 - 10 zł
Pokaz filmu Pina 3D i spotkanie z Wimem Wendersem - 10 zł
Polska premiera Pięknych dni w Aranjuezie 3D i spotkanie z Wimem Wendersem - 16 zł

9 grudnia, piątek, godz. 19.30
Pokaz filmu Danton i spotkanie z Jean-Claudem Carrièrem
Cena biletu: 6 zł
9 grudnia (piątek) w dzień poprzedzający ceremonię rozdania Europejskich Nagród Filmowych, odbędzie się spotkanie z Jean-Claudem Carrièrem - laureatem Nagrody za całokształt twórczości (Lifetime Achievement Award). W programie pokaz filmu Danton według scenariusza Carrièra w reżyserii Andrzeja Wajdy. 

Przed nim zostanie wyświetlony krótki metraż Szczęśliwa rocznica (reż. J.C. Carrière, Pierre Étaix).
Danton
L'Affaire Danton
Francja, Polska 1982, 137'
reż. Andrzej Wajda
scenariusz: Jean-Claude Carrière
obsada: Gérard Depardieu, Bogusław Linda, Marek Kondrat, Patrice Chéreau, Andrzej Seweryn, Marian Kociniak, Jerzy Trela, Erwin Nowiaszek, Czesław Wołłejko, Leonard Pietraszak, Wojciech Pszoniak, Tadeusz Huk, Anne Alvaro, Krzysztof Globisz
Więcej informacji: T U T A J


10 grudnia, sobota
Pokazy wszystkich filmów nominowanych do Europejskich Nagród Filmowych 2016
Cena biletu: 6 zł
10 grudnia (sobota) zostaną zaprezentowane wszystkie filmy nominowane do Europejskich Nagród Filmowych 2016. W repertuarze znajdzie się około 40 tytułów, a projekcje obejmą cały dzień od rana do wieczora. W seansach uczestniczyć będą filmowi goście - aktorzy, reżyserzy, producenci i inni.
Lista filmów nominowanych do Europejskich Nagród Filmowych 


10 grudnia, sobota, godz. 19.30
Transmisja Gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych 2016 z Narodowego Forum Muzyki
Cena biletu: 10 zł
10 grudnia (sobota) o godz. 19.00 zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty na bezpośrednią transmisję ceremonii przyznania Europejskich Nagród Filmowych 2016 z Narodowego Forum Muzyki. W programie wieczoru znajdzie się relacja z czerwonego dywanu, wywiady z twórcami oraz gala. Wieczór poprowadzi aktor Maciej Stuhr. Dla widzów KNH zostanie przygotowany specjalny poczęstunek i okołofilmowe atrakcje.


11 grudnia niedziela, godz. 11.00
Pokaz filmu nagrodzonego w kategorii Europejski Film Roku
Cena biletu: 6 zł


11 grudnia, niedziela, godz. 16.00
Pokaz filmu Pina 3D, a po nim spotkanie z reżyserem Wimem Wendersem
Cena biletu: 10 zł
kup bilet


11 grudnia, niedziela, godz. 20.15
Polska premiera Pięknych dni w Aranjuezie 3D i spotkanie z Wimem Wendersem po filmie
Cena biletu - 16 zł
kup bilet

 

http://www.europeanfilmawards.eu/

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

ENF Pokazy filmowe w ramach ENF (6) Pokazy filmowe w ramach ENF (5) Pokazy filmowe w ramach ENF (7) Pokazy filmowe w ramach ENF (8) Pokazy filmowe w ramach ENF (9) Pokazy filmowe w ramach ENF (10) Pokazy filmowe w ramach ENF (11) Pokazy filmowe w ramach ENF (12) Pokazy filmowe w ramach ENF (13) Pokazy filmowe w ramach ENF (14) Pokazy filmowe w ramach ENF (15) Pokazy filmowe w ramach ENF (16) Pokazy filmowe w ramach ENF (17) Pokazy filmowe w ramach ENF (1) Pokazy filmowe w ramach ENF (2) Pokazy filmowe w ramach ENF (3) Pokazy filmowe w ramach ENF (4)

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail