Zgłoś uwagę

Wieczory w Arsenale 2016. Program

Jubileuszowy, organizowany już po raz dwudziesty, Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale” rozpoczyna się w niedzielę 26 czerwca. „Wieczory w Arsenale” potrwają do 10 lipca.

⇒ PROGRAM

Festiwal należy od lat do najbardziej urokliwych muzycznych imprez we Wrocławiu. Jeśli chcą Państwo odpocząć od rutyny życia muzycznego w salach koncertowych i spotkać się z utworami największych kompozytorów w plenerze, z letnim zefirkiem i śpiewem ptaków w tle, to „Wieczory w Arsenale” są do tego idealną okazją. Nasze koncerty organizowane są w przepięknej scenerii zabytkowego wrocławskiego Arsenału, na jego dziedzińcu, na którym umieszczana jest specjalna festiwalowa estrada i widownia, zabezpieczona przed niespodziewanym deszczem. To wspaniałe miejsce nie tylko do słuchania muzyki, ale i do towarzyskich spotkań czy wspólnych wieczornych wyjść z rodziną albo znajomymi. Nasze koncerty odwiedzają też turyści, którzy przyjeżdżają do stolicy Dolnego Śląska. Wierzymy, że z okazji świętowanej we Wrocławiu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 w tym roku festiwalowa Publiczność dopisze szczególnie.


Jak zawsze, gospodarzem naszego Festiwalu jest ceniona Orkiestra Kameralna Wratislavia, działająca pod kierunkiem znanego skrzypka, a także dyrygenta Jana Staniendy. Jan Stanienda pełni także funkcję dyrektora artystycznego imprezy. Główną ideą festiwalu jest promowanie szeroko pojętej muzyki kameralnej, a obok repertuaru klasycznego pojawiają się też utwory lżejsze i rozrywkowe. W Orkiestrze Wratislavia grają od lat doświadczeni instrumentaliści, a do ich grona dołączają artyści zapraszani na kolejne edycje „Wieczorów w Arsenale”. Festiwalowe gwiazdy również w tym roku odwiedzą naszą imprezę.

Będą mogli Państwo usłyszeć występy cenionych artystów. Warto posłuchać koncertu zespołu kameralnego Polish Cello Quartet (29 czerwca), niecodziennie mamy okazję doświadczyć brzmienia czterech wiolonczel. Atrakcją będzie też z pewnością występ utalentowanej polskiej oboistki Kamy Grott-Tomaszek (6 lipca), harfistki Malwiny Lipiec (8 lipca) czy grającego na wibrafonie Thomasa Doblera (9 lipca). W finale festiwalu zaprezentuje się skrzypaczka Roksana Kwaśnikowska. Na specjalną uwagę zasługuje wspólny występ znakomitego piosenkarza Mietka Szcześniaka i towarzyszącego mu zespołu „Krzysztof Herdzin Trio” (3 lipca), podczas ich koncertu możemy się spodziewać pięknych aranżacji największych przebojów takich zespołów, jak The Beatles czy The Rolling Stones (program zatytułowany został „Songs From Yesterday”).

Piosenka, wibrafon, trio jazzowe, harfa, obój, skrzypce, wiolonczela to tylko niektórzy z bohaterów tegorocznych „Wieczorów”. Niezwykle bogaty jest repertuar festiwalowy. Publiczność będzie mogła posłuchać muzyki tak znakomitych i sławnych mistrzów, jak Bach, Händel, Haydn, Boccherini, Mozart, Schubert, Brahms, Borodin, Elgar, Mahler, Karłowicz, Massenet, Bacewicz czy Piazzolla. Każdy ze Słuchaczy będzie miał zapewne okazję, aby znaleźć swój ulubiony utwór.

Serdecznie Państwa zapraszamy. Do zobaczenia na koncertach!

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

NEWS Wieczory w Arsenale 2015-4 - zdj. Photokot.pl Wieczory w Arsenale 2015-5 - zdj. Photokot.pl Wieczory w Arsenale 2015-1 - zdj. Photokot.pl Wieczory w Arsenale 2015-3 - zdj. Photokot.pl

Pliki do pobrania

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail