Zgłoś uwagę

Wielkie czytanie książki artystycznej „Wrocław moje miasto”

Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście”, Galeria Twórczości Plastycznej Młodych oraz dzieci wrocławskich szkół zapraszają na Wielkie czytanie książki artystycznej w marszu „Wrocław moje miasto” w czwartek 2 czerwca o godz. 12:00 na Placu Solnym (tam rozpocznie się happening, by następnie przejść na Rynek i do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej). Wydarzenie jest częścią programu literackiego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i programu towarzyszącego Festiwalu Literatury dla Dzieci.

Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość, nasze sny i marzenia będące odbiciem krótkiej chwili w życiu, gdy jesteśmy dziećmi, niezapisane – giną. Ideą książki jest ich utrwalenie. Książka artystyczna „Wrocław moje miasto” jest zapisem zbiorowej intencji dziecięcej wyobraźni, na którą składają się intymne pejzaże i miejsca Wrocławia ważne dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Książka „Wrocław moje miasto” tom pierwszy z roku 1998 i tom drugi z 2016 roku jest dziełem 1140 uczniów szkół wrocławskich i osiągnęła długość 127 metrów. Książka gigant, opracowana w formie przestrzennej instalacji daje możliwość poruszania się w jej wnętrzu znaczonym rysunkami i tekstami.


W dniach 2-9 czerwca w Galerii pod Plafonem Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej (Rynek 58) odbędzie się wystawa książki artystycznej w formie instalacji.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Książka artystyczna

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail