Zgłoś uwagę

Wielkie gwiazdy w NFM: Lang Lang i Symfonicy Waszyngtońscy

18 lutego, godz. 19:00
Narodowe Forum Muzyki


Lang Lang niewątpliwie należy do jednych z najbardziej rozpoznawalnych postaci współczesnego świata pianistycznego. Charyzmatyczny artysta naukę gry na fortepianie rozpoczął już w wieku trzech lat. Szybko zaczął publicznie występować, przekonując do siebie coraz to większe rzesze słuchaczy.

Przełomem w jego karierze był występ w zastępstwie słynnego André Wattsa w 1999 roku podczas kolejnej edycji jednej z najstarszych amerykańskich imprez muzycznych – Festiwalu w Ravinii. Polskim melomanom pianista zapadł w pamięć pięć lat temu, kiedy to zainaugurował hucznie obchodzony w kraju Rok Chopinowski. Słynący z nietuzinkowych interpretacji Lang Lang w lutym po raz pierwszy wystąpi w Narodowym Forum Muzyki. Wykona Koncert fortepianowy a-moll Edwarda Griega.

Jedyny koncert fortepianowy tego norweskiego kompozytora  powstał w 1868 roku podczas wakacji kompozytora w Danii, na które wybrał się wraz ze swoją małżonką Niną Hagerup – jego pierwszą i jedyną miłością, a jednocześnie kuzynką. Utwór dedykował jednak nie żonie, a norweskiemu pianiście Edmuntowi Neupertowi, który w rok po powstaniu Koncertu wykonał go w Kopenhadze. Oprócz występującego w partii solowej w Koncercie fortepianowym Griega Lang Langa usłyszymy Symfoników Waszyngtońskich – orkiestrę znaną z licznych wykonań zarówno muzyki poważnej, jak i rozrywkowej. Poza dziełem Brahmsa zespół zaprezentuje publiczności współczesny repertuar – usłyszymy powstały w Idnianapolis Phaethon Christophera Rouse’a, utwór inspirowany grecką mitologią, którego tytuł przywołuje postać Faetona – syna Heliosa, próbującego przewieźć rydwanem słońce.

Wykonawcy:

Lang Lang – fortepian
Christoph Eschenbach – dyrygent
National Symphony Orchestra Washington

Cennik:
VIP – 1000 zł*/ 500 zł,                    
I kategoria - N 200 zł/U 150 zł,       
II kategoria - N 150 zł/U 110 zł,     
III kategoria - N 60 zł/U 40 zł
* z zaproszeniem do VIP room

Koncert specjalny. Bilety nie podlegają zwrotowi.

Więcej informacji: T U T A J

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

18.02.2016_Lang_Lang_3 lanlang

Podziel się

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail