Zgłoś uwagę

Wirtuoz gry na santurze - Javid Afsari Rad zagra w synagodze

Javid Afsari Rad to niezwykle utalentowany irański imigrant, honorowy obywatel Oslo. Podczas koncertu w synagodze zaprezentuje brzmienie santura, instrumentu strunowego, starszego brata cymbałów. Przed koncertem odbędzie się zwiedzanie mykwy z Danielle Chaimovitzo godzinie 16:00.

Javid Afsari Rad jest jednym z najwybitniejszych na świecie wirtuozów instrumentu zwanego santur. Javid urodził się w Isfahanie w środkowym Iranie, gdzie uczył się grać pod kierownictwem Saeeda Naeemi Manesha. Później zapoznał się z radifem – klasycznym repertuarem muzyki irańskiej. Studia zaprowadziły Javida do Norwegii, gdzie ukończył muzykologię na Uniwersytecie w Oslo i gdzie brał udział w wielu międzynarodowych projektach muzycznych oraz robił karierę jako kompozytor, oraz muzyk. W 2010 r. Jazzland Recordings wydał jego pierwszy solowy album "Afarinesh", zawierający utwory z tradycyjnego repertuaru muzyki perskiej i kilka jego własnych kompozycji, inspirowanych melodiami oraz dźwiękami Wschodu i Zachodu.
Za swoje zaangażowanie w pracę z Norweską Orkiestrą Radiową (KORK) w 2007 r. otrzymał Norweską Nagrodę KORK, przyznawaną za innowacyjne i wybitne zasługi dla muzyki orkiestrowej.
Jako muzyk i kompozytor Afsari głęboko inspiruje się pracami Rumiego, legendarnego sufickiego mistyka i poety trzynastowiecznej Persji. Kompozycje Javida oddają mu hołd i zarazem przekazują wielką życiową energię promieniującą z czarującej poezji Rumiego.
Zespół w składzie: Javid Afsari Rad - santur, Behnam Samani - tombak.

Behnam Valikhani Samani urodził się w 1967 r. w Chahar Mahai, Bakhtiari, w Iranie. Gry na tombaku zaczął się uczyć w wieku 13 lat u D. Mohebiego w Isfahanie. Samani występuje w Europie od 1987 r., współpracował z jednymi z najsłynniejszych irańskich muzyków, m.in. F. Paewar, M. Zarief i R. Badie. Pracował także z międzynarodowym gronem artystów obejmującym np. Hariprasada Chaurasia, D. Schneider i H. Mischke, brał udział w wielu spektaklach i projektach muzycznych. W 2001 r. koncertował w USA, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Kanadzie razem z Dastan Ensemble. Występował również na wielu festiwalach jak Festiwal Muzyczny w Sao Paulo 2001, Festiwalach Muzyki Perskiej w Monachium, Szwecji i Austrii, Rythm Stick Festival w Londynie i Rythm Festival w Zurychu.


06.08, g. 18:00
Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem, Włodkowica 5a, Wrocław

Bilety: 35/25zł. Dostępne w serwisie ticketpro.pl oraz we wszystkich salonach EMPiK.
Możliwość rezerwacji: bilety@fbk.org.pl / tel. (sms) 692 804 540.

Bilet na oba wydarzenia w specjalnej cenie. To już przedostatnia okazja, by zwiedzić tę przestrzeń przed planowaną renowacją. Więcej informacji: tutaj


Koncerty organizowane w ramach Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem. Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).
Oficjalny sponsor: BNY Mellon (Poland) SP. z o. o.

Koncert jest częścią Lata w Synagodze Pod Białym Bocianem. Skrócony program wydarzeń:

Lena Piękniewska - Polska (23.07)| Klezmerskie Mojše Band - Słowacja (30.07) | Wirtuoz santura Javid Afsari Rad - Norwegia / Iran (6.08) | Vienna Tango Quintet & Paula Barembuem - Austria / Argentyna (13.08) | Jidysz  z NRD: Jalda Rebling - Niemcy (20.08) | Krzyżowa-Music - projekt międzynarodowy (27.08) | Klezmerski kwartet z Rzymu - Mish Mash - Włochy (3.09)

Więcej informacji: www.fbk.org.pl

Koncerty organizowane w ramach Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem. Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).
Oficjalny sponsor: BNY Mellon (Poland) SP. z o. o.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Javid 6.08 (Copy) odkryj wrocławską mykwę! (2) (Copy)

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail