Zgłoś uwagę

World Music Days we Wrocławiu

wordl music days slajder

Dziś, 30. września, odbyła się konferencja prasowa, na której organizatorzy Światowych Dni Muzyki – World Music Days przedstawili koncepcję, program i największe gwiazdy festiwalu. W konferencji wzięli udział m.in. prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Ewa Michnik, Iza Duchnowska i Andrzej Kosendiak.  

Światowe Dni Muzyki w tym roku odbywają od 3. do 12. października i są elementem przygotowań Wrocławia do Europejskiej Stolice Kultury 2016. Festiwal ma już 23-letnią historię i co roku odbywa się w miastach nominowanych do tytułu Europejsku Stolicy Kultury.

Na konferencji omówiono program festiwalu. W ciągu dziesięciu dni będą mieć miejsce liczne koncerty przeróżnych gatunków muzycznych, od opery w jej współczesnej odsłonie, przez koncerty plenerowe i koncerty muzyków młodego pokolenia aż po nietypowe wydarzenia jak np. Symfonia na 100 motocykli. Ta nietypowa sumfonia autorstwa wrocławskiego kompozytora Sławomira Kupczaka, to wyjątkowe wydarzenie, którego premierę przewidziano na 11 października. W roli muzyków wystąpią motocykliści, w roli instrumentów – ich maszyny, od najprostszych modeli przez ścigacze aż po kultowe motocykle marki Harley-Davidson. Towarzyszył im będzie legendarny polski gitarzysta, lider i założyciel zespołów TSA i Złe Psy – Andrzej Nowak oraz na perkusji – Dominik Stankiewicz, a także stunter Mateusz Kędziora. Za koordynację motocyklistów odpowiada Akademicki Klub Motocyklowy APANONAR.

W ramach festiwalu usłyszymy na żywo takich na artystów jak Peaches, Klangforum Wien, projekt muzyczny Supersilent Johna Paula Johnsa, Małe Instrumenty, Rojiiho Ikedu i koncerty kilku międzynarodowych konstelacji i kooperacji muzycznych z 28 krajów świata. Warto dodać, że tegoroczne Światowe Dni Muzyki odbywają się przy współpracy z festiwalem Avant Art., który od lat jest poważnym wydarzeniem nie tylko na wrocławskiej scenie muzycznej, ale w Polsce i Europie. 

W festiwalu World Music Days biorą udział także szkoły muzyczne z Wrocławia, Krakowa, Poznanie, a podczas festiwalu zostanie przyznana nagroda dla młodych kompozytorów.  

Bardzo bogaty jest również program towarzyszący festiwalu, a można w nim znaleźć m.in. projekcje filmowe, warsztaty muzyczne, czy wystawy. 

Szczegółowe informacje o programie można znaleźć na stronie festiwalu http://worldmusicdays2014.pl/, natomiast program Avant Art Festival znajduje się tutaj: http://avantart.pl/.

 

 

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail