Zgłoś uwagę

Wrocław 2016 na Festiwalu Ulicy Świdnickiej

Ulica_Świdnicka_we_Wrocławiu_wikipedia

Jedna z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych ulic doczekała się swojego święta. Już w najbliższą sobotę, 27 września odbędzie się jej festiwal, w ramach którego przygotowano wiele atrakcji. Festiwal Ulicy Świdnickiej to również okazja do poznania lepiej idei Europejskiej Stolicy Kultury, którą nasze miasto będzie w 2016 roku. 

Wrocław 2016 już niedługo przeniesie się do legendarnego Baru Barbara, który znajduje się przy ulicy Świdnickiej. Choć remont nowej siedziby jeszcze trwa, organizatorzy Europejskiej Stolicy Kultury 2016 już w tym roku postanowili włączyć się do obchodów święta ulicy Świdnickiej. W okolicy Baru Barbara stanie punkt informacyjny, w którym od 14.00 do 18.00 będzie można uzyskać informacje o idei Europejskiej Stolicy Kultury oraz działaniach realizowanych w ramach przygotowań do 2016 roku. 

Kolejnym punktem prezentacji ESK 2016 będą warsztaty, które odbywać się będą w godz. 15.00 – 18.00 na wysokości Baru Barbara. Na pierwszych zajęciach pod hasłem „Pocztówki w świat” będziemy tworzyć pocztówki – każdy uczestnik warsztatu będzie mógł wykonać pocztówkę według własnego pomysłu i wysłać ją do dowolnej osoby na świecie. Dostępne będą brokaty, świecidełka i inne niezwykłości, dzięki którym kartki będą unikatowymi dziełami sztuki… Warsztat nawiązuje do projektu grupy „Odkrytki. Kochanym ciotkom”, który Biuro ESK współorganizuje w ramach programu mikroGRANTy ESK 2016. Program współpracy mikroGRANTY ESK 2016 ma na celu włączenie aktywnych mieszkańców Wrocławia do współtworzenia programu towarzyszącego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Jego pierwsza pilotażowa edycja objęła 2 nabory wniosków o wsparcie projektów artystycznych i kulturalnych – inicjatyw mieszkańców – w 2014 roku. Do 10 grudnia podane zostaną daty kolejnych naborów w 2015 roku. Więcej informacji na: www.wroclaw2016.strefakultury.pl/mikrogranty

Drugie proponowane przez nas zajęcia to „Nadrzeczywiste mosty” nawiązujące do wciąż otwartego naboru programu MOSTY. Będą to warsztaty artystyczne, w wyniku których na makiecie nadrzeczywistego Wrocławia powstaną nowe mosty. Zapraszamy do budowy bajecznych mostów i tworzenia niezwykłych historii o nich. Tu każdy nowy i unikatowy most znajdzie swoje miejsce na makiecie. Tu każdy jest twórcą – mówi Karolina Marciniak, koordynatorka Programu MOSTY.  Celem MOSTÓW jest odkrycie historii Wrocławia poprzez artystyczne przeobrażenie wybranych mostów – jednocześnie, w jednym dniu czerwca 2015. Każdy projekt aranżacji mostu musi opierać się na jego historii – związanej z samym obiektem, jego konstruktorem lub najbliższym otoczeniem. Odkrywanie historii jest kluczem do działań artystycznych, które realizować będą młodzi mieszkańcy Wrocławia wraz z artystami i animatorami kultury. Pomysły na aranżację mostu można składać do 15 października 2014. Wybrane propozycje rozpoczną realizację na początku 2015 roku. Finał Programu MOSTY (czerwiec 2015) zbiegnie się z momentem ogłoszenia całościowego programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Więcej informacji na: www.wroclaw2016.strefakultury.pl/mosty. Nabór do programu trwa do 15 października br. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych.

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail