Zgłoś uwagę

Wrocław ESK 2016 na największych targach turystycznych świata

ITB slajder

Olimpiada Teatralna i Afrykarium, widowiska światła i dźwięku w Hali Stulecia i wielkie koncerty w Narodowym Forum Muzyki, megawidowiska w Operze Wrocławskiej i tysiące śpiewających wrocławian na Stadionie Wrocław, Światowy Dzień Książki, Międzynarodowy Festiwal Kryminału, Jazz Nad Odrą, gala Europejskich Nagród Filmowych i kilkaset innych wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

To tylko niektóre z punktów oferty kulturalnej i turystycznej, jakie Wrocław zaprezentuje w przyszłym tygodniu na Internationale Tourismus-Börse (Międzynarodowa Giełda Turystyczna) w Berlinie, czyli największej i najważniejszej imprezie turystycznej na świecie. Od 4 do 8 marca 2015 na targach ITB, na których 200 tysiącom odwiedzających prezentuje się 10 tysięcy wystawców ze 180 krajów, Wrocław promował się będzie w Pawilonie Polskim oraz w specjalnym sektorze Culture Lounge, gdzie w tym roku zaprezentuje przede wszystkim wydarzenia związane z Europejską Stolicę Kultury – Wrocław 2016.

W tym roku na stoisku Wrocławia i Dolnego Śląska Biuro Europejskiej Stolicy Kultury 2016 zaprosi gości targów do odwiedzenia Wrocławia i uczestnictwa w imprezach kulturalnych organizowanych przez ESK 2016 i wszystkie instytucje kultury stolicy Dolnego Śląska. Przedstawi także wstępny program wydarzeń i kalendarium imprez planowanych na rok 2016. Ponadto Dolnośląska Organizacja Turystyczna i Biuro Promocji Miasta zaprezentują całościową oferty turystyczną i kulturalną Dolnego Śląska i stolicy regionu.

Do Wrocławia zapraszać będą także poszczególne wrocławskie instytucje. Narodowe Forum Muzyki – przedstawi program koncertów i wydarzeń muzycznych na lata 2015 i 2016. Opera Wrocławska zaprezentuje najsłynniejsze spektakle operowe i repertuar na kolejne sezony. ZOO Wrocław zaprosi do odwiedzenia wrocławskiego ogrodu zoologicznego a szczególnie najnowszej atrakcji – Afrykarium. Hala Stulecia zaprezentuje ofertę imprez organizowanych w obiekcie wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz zaprosi na, pokazy fontanny multimedialnej oraz wyjątkowe widowiska światła i dźwięku do Centrum Poznawczego Hali Stulecia.

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail