Zgłoś uwagę

Wrocław ESK 2016 promuje się we Włoszech

Corso Polonia slajder

W poniedziałek, 8 czerwca, rozpoczęła się 13 edycja Corso Polonia – Festiwalu Kultury Polskiej. W konferencji poprzedzającej festiwal wziął udział prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. Tematem spotkania był Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016, a w konferencji wzięli udział także:  Lucio Battistotti – dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Włoszech, Paweł Stasikowski – dyrektor Instytutu Polskiego w Rzymie, Katarzyna Młyńczak-Sachs, odpowiedzialna za relacje międzynarodowe w Biurze ESK 2016 oraz Marcello Murgia, który od wielu lat mieszka we Wrocławiu i jest autorem bloga “Un italiano a Wroclaw”.

Udział w cenionym festiwalu, doskonale promującym polska kulturę za granicą, jest kolejną okazją do zwiększenia rozpoznawalności Wrocławia jako ESK 2016 poza naszym krajem, ale także zachęcenia do odwiedzin stolicy Dolnego Śląska, gdzie mieszka duża grupa Włochów. W koncercie inaugurującym festiwal wystąpiła m.in. Agata Zubel, a w Rzymie będzie można zobaczyć też jedno z przedstawień Teatru ZAR („Armine, Sister”) czy posłuchać koncertu Adama Bałdycha i kultowego duetu Skalpel.

Ważnym elementem programu Corso Polonia będą wydarzenia związane z wrocławskimi twórcami. W panelu „250 teatru publicznego w Polsce / Tribute to Jerzy Grotowski” zostaną zaprezentowane pisma i twórczość Jerzego Grotowskiego, w spotkaniu wezmą udział m.in.  Mario Biagini, prof. Dariusz Kosiński, Renata M. Molinari i Carla Pollastrelli. Odbędzie się także wystawa fotograficzna, na której będzie można zobaczyć archiwalne zdjęcia z przedstawień reżyserowanych przez Grotowskiego. Podczas festiwalu będzie również prezentowana twórczość Tadeusza Różewicza, o którego dokonaniach będzie mowa podczas spotkania prowadzonego przez profesora literatury polskiej Luigiego Marinelliego, podczas którego głos zabiorą także prof. Robert Cieślak i reżyser Andrzej Sapija.

Festiwal potrwa od 8 do 22 czerwca.

Więcej informacji na stronie: http://www.istitutopolacco.it/

Tagi

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail