Zgłoś uwagę

W cyklu "Przeżyjmy to jeszcze raz" przypominamy wspaniałą inicjatywę – Pracownia przy Komuny Paryskiej 45. Projekt, który będzie kontynowany w 2017 roku.

Pracownia to sąsiedzkie miejsce na Przedmieściu Oławskim – przeznaczone do spotkań, wspólnych działań artystycznych oraz wymiany doświadczeń  pomiędzy lokalną społecznością a zaproszonymi do Pracowni artystami i animatorami. Szeroko pojęta kultura oraz interdyscyplinarne działania artystyczne mają na celu przede wszystkim integrację lokalnej społeczności, a w dłużej perspektywie rewitalizację i zmianę oblicza całego Przedmieścia Oławskiego.

"Książka stanowi podsumowanie projektu Wrocław — wejście od podwórza, realizowanego w 2015 i 2016 roku jako element programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Artyści zaproszeni do projektu opowiadają o swoich działaniach, głos zabrali także koordynatorzy i trójka zaproszonych obserwatorów. Mamy nadzieję, że przybliży to Państwu złożoność społecznego i artystycznego eksperymentu, jakim był projekt Wrocław — wejście od podwórza." — Natalia Romaszkan

Celem projektu jest integracja lokalnej społeczności, zamieszkującej przy ul. Waryńskiego. W wyniku przeprowadzonych konsultacji, okazało się, że mieszkańcy potrzebują miejsca sprzyjającego różnym aktywnościom. Artyści zaproponowali mieszkańcom instalację, która zamiast wymuszać konkretne zachowania będzie zachęcać do kreatywności swoich użytkowników. Dla jednych stanie się miejscem spotkań, a dla innych terenowym placem zabaw.

„Sąsiadujemy” to kontynuacja projektu „Wrocław – wejście od podwórza” realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W maju rozpocznie się intensywnymi działaniami na Ołbinie, a w kolejnych miesiącach na Brochowie oraz Przedmieściu Oławskim.

Brak wydarzeń. Sprawdź wydarzenia na najbliższe dni.
Brak projektow. Sprawdź projekty na najbliższe dni.

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail