Zgłoś uwagę

Wrocław wyróżniony przez magazyn turystyczny Lonely Planet

Lonely Planet przyznał jedną z najważniejszy nagród turystycznych świata – „Best in Travel 2016”. Wśród 10 krajów, które trzeba odwiedzić w przyszłym roku, znalazła się Polska. A w Polsce Wrocław.

Lonely Planet, najbardziej prestiżowe wydawnictwo turystyczne, podało informację, na którą czekały rzesze podróżników na całym świecie – gdzie wybrać się w 2016 roku. Wśród 10 wyróżnionych krajów (w tym tylko dwóch w Europie), do odwiedzenia których Lonely Planet namawia turystów, po raz pierwszy w historii nagrody znalazła się Polska.

Eksperci Lonely Planet z branży turystycznej opracowali listę najciekawszych miejsc turystycznych nadchodzącego roku i zdecydowali, że Polska otrzyma nagrodę „Best in Travel 2016”. Wśród największych atrakcji turystycznych naszego kraju na pierwszym miejscu znalazł się Wrocław, jako miasto, które będzie Europejską Stolicy Kultury 2016.

Sceptycy twierdzili, że polskie szczęście i sukcesy zaczną słabnąć po tym, gdy kraj w 2012 roku współorganizował mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Tymczasem Wrocław szykuje się już do bycia gwiazdą, jako Europejska Stolica Kultury. Te przygotowania dodają blasku mniej znanym polskim miastom i turystycznym atrakcją całego kraju. Bezspornie 2016 będzie więc rokiem, w którym wisienka zostanie umieszczona na torcie. – stwierdził Lonely Planet w magazynie opisującym Polskę w zestawieniu „Best in Travel 2016”. Wrocław, historyczna stolica Śląska, już teraz ma wiele powodów do dumy. Jego Sukiennice, z gotyckimi wieżyczkami wystrzelonymi z przepięknej fasady, to jeden z najpiękniejszych w Polsce budynków. A pośród ogródków piwnych i strzelistych wież zabytkowych kościołów, Wrocław ukrywa legendarny, długi na 114 metrów obraz: Panoramę Racławicką. Jednym z najważniejszych dla przyjezdnych w 2016 roku będzie program artystyczny Europejskiej Stolicy Kultury – napisano w magazynie Lonely Planet.

Nagroda przyznana Polsce zostanie wręczona podczas uroczystości w Londynie 1 listopada. W imieniu prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej odbiorą ją Magdalena Krucz i Bogusław Becla z POT.

Galeria

Kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Wrocław

Podziel się

Wróć do spisu aktualności
<< Poprzednia Następna >>

Nagłówek


Email marketing software powered by FreshMail