Wrocław zacieśnia współpracę z Wilnem

umowa-wroclaw-wilno-4

4 września podczas uroczystości w Sali Wielkiej Ratusza podpisano umowę o współpracy Wrocławia i Wilna. Umowę parafował Rafał Dutkiewicz i mer Wilna Artūras Zuokas, mer Wilna. Gośćmi byli m.in. wrocławscy radni, goście i osoby zaproszone z Wilna, przedstawiciele wrocławskich uczelni, hierarchowie różnych wyznań, reprezentanci korpusu dyplomatycznego i samorządowcy z Gdańska, Warszawy, Poznania i Białegostoku.

Wilno jest miastem partnerskim Lwowa, Lwów jest naszym partnerem, a dziś Wrocław i Wilno połączyła wspólna umowa

– powiedział Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

W umowie o współpracy Wrocławia i Wilna zaznaczono, że

„Ma rozwijać przyjazne relacje między Wrocławiem i Wilnem, dążąc do wymiany wiedzy i doświadczenia, przede wszystkim w sferze zarządzania miastem, chroniąc dziedzictwo i tożsamość obu miast”.

Inne obszary, które będą objęte współpracą to m.in. kultura i sztuka, ochrona zabytków architektonicznych, ochrona środowiska i pomoc socjalna, nauka i szkolnictwo.

W roku 2009 Wilno razem z austriackim Linzem nosiło tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Więcej informacji i fotorelacja z uroczystości na stronie: www.wroclaw.pl